Egy félidő alatt döntött az Atlético

Mario Mandzukic (mario mandzukic, )

A címvédő az Eibar otthonában nyert 3-1-re a spanyol labdarúgó-bajnokságban.

Délután a Real Madrid könnyedén verte hazai pályán a Real Sociedadot, így az Atléticónak nyernie kellett ahhoz az Eibar vendégeként, hogy tartsa a lépést a városi riválissal. Ugyan a körülmények nem voltak a legideálisabbak – szakadó esőben indult a találkozó, jókora tócsák voltak a gyepen -, a Matracosok gyakorlatilag 25 perc alatt lerendezték a meccset, Griezmann és a duplázó Mandzukic használták ki a hazai védelmi hibákat, így a vendégek gyorsan elléptek 3-0-ra.

Fotó: Europress Fotóügynökség

A második félidő felejthetőre sikerült, nem sok minden történt, az Atlético nem erőltette már a játékot, az Eibar erejéből pedig csak egy gólra futotta, 1-3 lett a vége.

Az Atlético győzelme ellenére négypontos hátrányban van a Real Madrid mögött, a blancók ráadásul egy meccsel kevesebbet játszottak.