Ázsia-kupa: Kína is továbbjutott

Kínai labdarúgás (kínai válogatott, )

Az Ausztráliában zajló torna Bo-csoportjában szerdán Szaud-Arábia és Kína is győztesen hagyta el a játékteret.

A két nyeretlen csatájában Szaúd-Arábiára ráijesztett Észak-Korea, mert már a 11. percben előnyt szerzett Jong Gi révén, de aztán a nagyobb tudással rendelkező szaudiak évényesítették fölényüket. Három gólnál akár nagyobb is lehetett volna a különbség.

A kínai válogatott viszont megnyerte második, üzbégek elleni mérkőzését is, így már továbbjutott a négyesből. Kína, amely a nyitófordulóban Szaúd-Arábiát múlta felül, Ausztrália és a Koreai Köztársaság után harmadikként biztosította helyét a negyeddöntős mezőnyben.

Ázsia-kupa, B-csoport, 2. forduló, eredmény:

Észak-Korea–Szaúd-Arábia 1–4 (Jong Gi 11., ill. Hazazi 37., al-Szahlavi 52., 54., al-Abed 77.)

Kína-Üzbegisztán 2-1 (0-1)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Kína 6 pont, 2. Szaúd-Arábia 3 (4-2), 3. Üzbegisztán 3 (2-2), 4. Koreai NDK 0