Meglepő eredmény Spanyolországban

Az Almería labdarúgócsapata a Celta Vigo otthonában zsebelte be a három pontot a spanyol bajnokságban.

Szeptember végén, a Deportivo La Coruna otthonában nyert legutóbb bajnokit az Almería együttese a spanyol pontvadászatban, azóta kilenc bajnokin nem tudott diadalmaskodni az andalúz gárda. Sőt, a pontot is csak elvétve szerzett, az említett időszakban mindössze két döntetlenre futotta a csapat erejéből.

Pénteken este, a La Liga 16. fordulójának nyitómérkőzésének így már új vezetőedzővel, Juan Ignacio Martinezzel vágott neki az Almería, amely a 17. percben, Hemed révén a vezetést is megszerezte. A folytatásban a Celta több ízben egyenlíthetett volna: a kapufát és a keresztlécet is eltalálták a hazaiak, Nolito pedig büntetőt lőhetett a 72. percben, de Julian kapus védeni tudott, az Almería így kihúzta a lefújásig, 0-1 lett a végeredmény.

A Celta Vigo zsinórban ötödik bajnokiját bukta el, ráadásul úgy, hogy ezek egyikén sem szerzett gólt.