Megvan a Real Madrid ellenfele a vb-döntőben

Az argentin San Lorenzo labdarúgócsapata hosszabbításban győzte le az új-zélandi Auckland Cityt a klubvilágbajnokság elődöntőjében.

A marokkói klub-vb második elődöntőjén a San Lorenzo szerzett vezetést az első félidő hajrájában, azonban az Auckland egyenlített a második játékrész derekán. A rendes játékidőben nem dőlt el, hogy ki fog továbbjutni, a helyzetek számát elnézve pedig úgy tűnt, aki betalál a ráadásban, az lesz a Real Madrid ellenfele.

A harmadik percben járt a hosszabbítás első félideje, amikor a dél-amerikai együttes eredményes volt a csereként pályára küldött Matos révén, ez a gól pedig döntőnek bizonyult, a San Lorenzo nyert 2-1-re és készülhet a spanyolok elleni fináléra.

Fotó: Europress Fotóügynökség

Az ötödik helyet az algériai ES Sétif szerezte meg, miután 2-2-es rendes játékidőt, majd gólnélküli hosszabbítást követően büntetőkkel legyőzte az ausztrál Western Sydney Wandererst. A tizenegyes párbaj a nyolcadik körben dőlt el.

Eredmények – klubvilágbajnokság

elődöntő:
San Lorenzo (argentin)-Auckland City (új-zélandi) 2-1 (1-0, 1-1) – hosszabbításban

az 5. helyért:
ES Sétif (algériai)-Western Sydney Wanderers (ausztrál) 2-2 (0-1, 2-2, 2-2) – 11-esekkel: 5-4