A Győr ellen sem tudott pontot szerezni a Honvéd

A Győr vendégként nyert két góllal a Honvéd ellen a labdarúgó OTP Bank Liga 17. fordulójának szombati játéknapján.

Hamar előnyt szerzett a Győr: a 7. percben Rudolf Gergely pontos beadása után Koltai Tamás 6 méterről térddel juttatta kapuba a labdát (0-1). Tíz perccel később növelhette volna előnyét a vendégegyüttes, de Rudolf elhibázta a tizenegyest, a labdával a háló helyett a jobb oldali kapufát találta el.

A szünet után is maradt az addigi forgatókönyv: a Honvéd igyekezett, de hasztalanul, a gyors ellentámadásokkal kísérletező Győr ugyanakkor meg tudta duplázni előnyét. A 79. percben – kispesti szöglet után – jött az eredményes kontra, amikor is Rudolf kiugratását követően Lipták tálalt Koltai elé, aki közelről a kapuba gurította a labdát, második gólját szerezve (0-2).

A Honvéd sorozatban 10. mérkőzését zárta nyeretlenül.

Eredmény – OTP Bank Liga, 17. forduló

Budapest Honvéd-Győri ETO FC 0-2 (0-1)
Bozsik-stadion, 500 néző, v.: Andó-Szabó

Gólszerző: Koltai (7., 79.)
Sárga lap: Godoy (30.), Holender (75.), Vidovics (77.), illetve  Windecker (35.), Wolfe (68.),

Honvéd: Kemenes – Ikenne-King (Vidovics, 67.), Ignjatovics, Kosznics, Baráth – Godoy, Hidi, Vécsei – Prosser (Czár, 85.), Bobál G. (Holender, a szünetben), Youla

Győr: Kamenár – Svec, Lipták, Lang, Dinjar – Windecker, Pátkai (Bénes, 82.), Andrics (Wolfe, 68.) – Koltai, Kvilitaia (Kamber, 53.), Rudolf