Foci sport

Gulácsiék Glasgowban lettek csoportelsők

Az Európa Liga csoportkörének 5. fordulójában a Salzburg 3-1-re legyőzte a Celticet, ezzel megnyerte a kvartettjét.

Az osztrák együttes, Gulácsi Péterrel a kapuban a csütörtöki kör előtt is az élen állt, ám még csak két pont volt az előnyük, A Celtic otthonában aztán remekel indítottak, hiszen 13 perc alatt két gólt is berámoltak a hazai kapuba, majd a skótok még a szünet előtt szépítettek.

A második félidőben sokáig úgy tűnt, ez is marad a végeredmény, ám egyenlítő találat helyett Keita bebiztosította a vendégek sikerét.

Fotó: Europress Fotóügynökség

Ezzel a győzelemmel a Salzburg 13 pontnál jár egy fordulóval a zárás előtt, míg a Celtic csak nyolcat gyűjtött.

Az olasz Internazionale is begyűjtötte a három pontot, bár ehhez kellett kapusuk bravúrja is: Handanovic ugyanis zsinórban hatodszor hárított büntetőt, így nyertek most a milánóiak 2-1-re.

Az A csoportban a Villarreal és a Mönchengladbach 2-2-es döntetlent jászott egymással, így még nem dőlt el, mely csapatok léphetnek tovább, míg az Estoril-PSV mérkőzést a rossz időjárási körülmények miatt félbe kellett szakítani.

Ahogy azt tette a bíró a Tottenham-Partizan találkozón is: a szurkolók háromszor is berohantak a pályára, ezért a játékvezető a 41. percben úgy döntött, félbeszakítja a meccset. A találkozót később befejezték, végül az angolok Stambouli révén 1-0-ra nyertek.

Eredmények – Európa Liga, csoportkör, 5. forduló

A csoport:
Villarreal (spanyol)-Borussia Mönchengladbach (német) 2-2 (1-0)
FC Zürich (svájci)-Apollon Limasszol (ciprusi) 3-1 (2-1)

A csoport állása: 1. Borussia Mönchengladbach 9 pont, 2. Villarreal 8, 3. Zürich 7, 4. Apollon Limasszol 3

B csoport:
Torino (olasz)-FC Brugges (belga) 0-0
HJK Helsinki (finn)-FC Köbenhavn (dán) 2-1 (1-0)

A csoport állása: 1. FC Bruges 9 pont, 2. Torino 8, 3. HJK Helsinki 6, 4. FC Köbenhavn 4

C csoport:
Tottenham Hotspur (angol)-FK Partizan (szerb) 1-0 (0-0)
Asterasz Tripolisz (görög)-Besiktas (török) 2-2 (0-1)

A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Tottenham Hotspur 11 pont, 2. (és továbbjutott) Besiktas 9, 3. Aszterasz Tripolisz 5, 4. Partizan 1

D csoport:
Celtic Glasgow (skót)-Red Bull Salzburg (osztrák) 1-3 (1-2)
Astra (román)-Dinamo Zagreb (horvát) 1-0 (0-0)

A csoport állása:
1. (és továbbjutott) Red Bull Salzburg 13 pont, 2. (és továbbjutott) Celtic 8, 3. Astra 4, 4. Dinamo Zagreb 3

E csoport:
Estoril (portugál)-PSV Eindhoven (holland) – az első félidő után félbeszakítva

1. (és továbbjutott) Dinamo Moszkva 15 pont/5 mérkőzés, 2. PSV Eindhoven 7/4, 3. Estoril 3/4, 4. Panathinaikosz 1/5

F csoport:
Internazionale (olasz)-Dnyipro (ukrán) 2-1 (1-1)
Saint-Étienne (francia)-Karabag (azeri) 1-1 (1-1)

1. (és továbbjutott) Internazionale 11 pont, 2. Saint-Etienne 5 (2-2), 3. Karabag 5 (3-5), 4. Dnyipro 4