Elképesztő potyagóllal vesztettünk pontokat az azeriek ellen

U19-es válogatottunk 1-1-es döntetlen ért el Azerbajdzsán ellen Dunaújvárosban az első Európa-bajnoki selejtezőn.

A magyar együttes hétfőn este az azeriek ellen kezdte meg hazai Eb-selejtezőjét, de sajnos a csoportban leggyengébbnek tűnő válogatottat nem sikerült legyőzni.

Az első félidőben tetszetősen, támadó felfogásban futballoztunk, aminek meg is lett az eredménye. Szűk tíz perccel a szünet előtt Zsótér beadására Polgár érkezett remekül és a hosszú sarokba bólintott.

Fotó: mlsz.hu

A térfélcserét követően ráült az eredményre Pisont István gárdája, az azeriek pedig mondhatni mindent megtettek az egyenlítésért, igaz komolyabb ziccerük nem volt.

A vesztünket a hajrában Nasirov okozta, a vendég támadó jó 35 méterről eresztett el egy szabadrúgást, a gyenge lövést pedig Ivancsics érthetetlen módon beengedte a kapuba.

A hátralévő időben nem tudtunk újabb gólt szerezni, ráadásul Zsótért ki is állította a játékvezető. 1-1 lett a vége.

Eredmény – U19-es Eb-selejtező:

Magyarország-Azerbajdzsán 1-1 (1-0)

Magyarország: Ivancsics – Polgár, Lenzsér, Nagy, Talabér – Tóth M., Vida, Rácz B. (Jancsó, 79.) – Grabant (Sallai, 63.), Balogh, Zsótér. Vezetőedző: Pisont István

Azerbajdzsán: Sahin – Agaverdiev, Mustafazade, Khakimov, Safarzade – Zamanov, Nahavandi Agaragimov (a szünetben) – Muradbayli, Nasirov, Madatov (Suleymanov, 91.) – Jafarov (Kama, 62.)

gólszerzők: Polgár (37.), Nasirov (85.)

sárga lap: Grabant (35.) illetve Safarzade (21.), Nahavandi (32.), Zamanov (73.), Madatov (91.)

piros lap: Zsótér (92.)

FRISSÍTÉS

2. FÉLIDŐ

94. PERC: Végeredmény: 1-1.

93. PERC: Takács beadásánál remekül érkezett Talabér, de bólintása elszállt a kapu felett.

92. PERC: Piros lap! Zsótért durva szabálytalanság miatt kiállítja a játékvezető.

91. PERC: Madatovot cseréli le az azeri kapitány, kap is egy sárgát a támadó időhúzásért. Sulyemanov közben beállt.

85. PERC: GÓÓÓL! Óriási kapushiba, kiegyenlít Azerbajdzsán! Nasirov nagyon messzire a kaputól lőtt el egy szabadrúgást, Ivancsics pedig érthetetlen módon beengedte a labdát. 1-1.

84. PERC: Kihasználja utolsó cserelehetőségét Pisont István, Tóth Márton helyére Takácsot küldi be a kapitány.

79. PERC: Rácz hagyja el a pályát, Jancsó veszi át a helyét.

76. PERC: Ugyan vezet a magyar válogatott, nem olyan meggyőző a játékunk, mint az első félidőben. Reméljük, nem engedjük ki a kezünkből a három pontot.

73. PERC: Zamanov durva belépőjéért kap sárga lapot.

70. PERC: Zúgó kapufa! Sallai finom testcselei után tüzelt a 16-os sarkáról, de balos lövése sajnos levágódott a felső lécről.

67. PERC: Rácz szabadrúgását követően Zsótér egy átvétel után tüzelte kapura a lecsorgó labdát, ami centikkel gurult el a bal kapufa mellett.

63. PERC: Pisont István is változtat, Sallai veszi át Grabant pozícióját.

62. PERC: Cserél Azerbajdzsán, Jafarov helyén Kama folytatja.

58. PERC: Mi maradt ki! Balogh ugratta ki Zsótért, aki az alapvonalról gurított a kapu előterébe, ahol az érkező Grabant elől tisztázni tudtak a védők.

55. PERC: Talabér ütközött az ellenfél játékosával, ápolni kell a magyar védőt.

52. PERC: Nem vesz vissza a tempóból a magyar együttes, ezúttal Zsótér tüzelt kapura, Sahinnak most bravúrra volt szüksége a mentéshez.

51. PERC: Egy kontratámadás végén Balogh eresztett el egy lövést, Sahin azonban magabiztosan védett.

48. PERC: Újabb azeri szabadrúgás, de a rögzített szituáció után érintés nélkül hagyta el a labda a játékteret.

46. PERC: Folytatódik a találkozó, az azeriek cseréltek egyet a szünetben: Nahavandi le, Agaragimov be.

1. FÉLIDŐ

45+1. PERC: Vége az első játékrésznek, 1-0 ide!

45. PERC: Egy perc a ráadás.

41. PERC: Vida próbálkozott a 16-os előteréből, de lövését blokkolták az azeri védők.

37. PERC: GÓÓÓL! Vezet Magyarország! Polgár maradt teljesen üresen Zsótér beadásánál a hosszú oldalon, és higgadtan stukkolt a kapuba Sahin fölött. 1-0.

35. PERC: Grabant is besárgul, miután elhúzta az ellenfél támadójának lábát.

32. PERC: Nahavandinak mutatja fel a sárga kártyát a spori.

29. PERC: Nasirov távoli bombája zúgott el a magyar kapu felett.

27. PERC: Baloghot állította meg lesen a játékvezető.

25. PERC: Veszélyes helyről végezhetett el szabadrúgást az azeri különítmény, de védelmünk simán kifejelte a beadást.

21. PERC: Safarzade kapja a meccs első sárga lapját.

20. PERC: Ziccer! Rácz újabb szögletét követően Balogh sarokkal tette kapura a labdát, Sahin azonban leért a hosszú sarokra, sőt, az ismétlésnél is hárítani tudott.

19. PERC: Vida szerelte tanárian a kilépő azeri támadót.

15. PERC: Zsótér kiváló sarokrúgásánál az érkező társ a magasba fejelte a lasztit, amit ezután a vendégek kapusa ölelt magához.

14. PERC: Csak ritkán lépi át a félpályát az azeri együttes, ám egyelőre makulátlanul védekeznek.

10. PERC: Nagy erőkkel támad a magyar gárda, de komolyabb helyzetet még nem sikerült kialakítani.

6. PERC: Rácz egymás után két szögletet is elvégezhetett, egyik után sem alakult ki veszély az azeri kapu előtt.

4. PERC: Jó iramban kezdődik a találkozó, nekiestünk az ellenfélnek.

1. PERC: Mi kezdtük a találkozót.

Technikai problémák miatt az azeri himnuszt csak sokadik próbálkozásra sikerült beraknia a szervezőknek. A vendég játékosok teljesen jogosan háborodtak fel a bénázás miatt…

Előzetes: Itthon küzd a továbbjutásért a válogatott, az azeriek elleni hétfői összecsapást Dunaújvárosban, a szerdai, szlovénok elleni találkozót Tatabányán, míg a szombati, Szlovákia elleni mérkőzést ismét Dunaújvárosban rendezik.

A mieink szerdától bő kerettel készültek együtt Telkiben, Pisont István szombat este jelölte ki azt a 18 játékost, akik pályára léphetnek a találkozókon.

A szövetségi edző az ellenfelekről szólva elmondta: bár a szlovén és a szlovák együttes tűnik a két erősebb riválisnak, az első meccsen, Azerbajdzsán ellen is nehéz dolga lehet a mieinknek. Az azerieket német szakvezető készíti fel a tornára, ezért várhatóan szervezett, agresszív játékot bemutató ellenféllel szemben lépünk pályára hétfőn 18 órától Dunaújvárosban.

“Nagyon fontos, hogy győzelemmel kezdjük a tornát, de az azeriekről szerzett információk alapján nem lesz könnyű dolgunk. Úgy érzem, megfelelően felkészültünk a tornára, és bár több olyan játékosunk is hiányzik, aki kulcsember volt az előző években ebben a válogatottban, egyértelműen a továbbjutás kiharcolása a célunk” – mondta az mlsz.hu-nak Pisont István.