57 nap után nyert bajnokit a Dortmund

Jürgen Klopp fiai a Bundesliga 11. fordulójában a Mönchengladbach ellen szakították meg rossz sorozatukat.

A Borussia Dortmund legutóbbi öt bajnokiját kivétel nélkül elvesztette, ráadásul a sorozatos blamák miatt már a 17., kieső helyről várta a vasárnapi találkozót a gárda. Legutóbb még szeptember 13-án a Freiburg ellen tudtak győzni a sárga-feketék.

Fotó: Europress fotóügynökség

A szünetben nem úgy nézett ki, hogy az idáig jól szereplő Mönchengladbach ellen szakad meg a rossz széria, hisz 0-0 állt az eredményjelzőn 45 perc elteltével.

A folytatásban aztán talált egy gólt a házigazda, egy óra elteltével Kramer a majdnem a félpályáról talált saját kapujába, s mivel egyenlítésre nem futott a vendégeknek, mindhárom pontot összeszedte a Dortmund.