Foci sport

Rangadót nyert a Sevilla, felnégyelték a Slovant

A spanyol labdarúgócsapat a belga Standard Liége ellen gyűjtötte be a három pontot az Európa Ligában. Az Everton elverte a Lille-t, a Slavia Praha pedig 4-0-val küldte haza a Slovan Bratislavát.

A címvédő Sevilla hazai környezetben egy fejessel szerzett vezetést a 19. percben, de erre egy szerencsés góllal felelnie tudott a Standard, a labda egy szabadrúgást követően a sorfalon irányt változtatott és a kapuba pattant. A spanyolok nem zuhantak össze a történtektől, még a szünet előtt visszavették a vezetést egy szenzációs passzjáték végén. A második félidőben mind a két csapatnak voltak helyzetei, gólt azonban csak a hazaiak szereztek Bacca révén, 3-1-re nyert a Sevilla.

José Antonio Reyes lőtte a Sevilla második gólját
Fotó: Europress Fotóügynökség

A Slavia Praha 3-0-ra nyert a legutóbb Pozsonyban, igaz az az összecsapás nem is annyira az eredményről marad emlékezetes, sokkal inkább arról, hogy a meccset 40 percre félbe kellett szakítani, mert a cseh drukkerek kitörtek a szektorukból és összeverekedtek a hazaiak. Ezúttal Prágában mérkőztek meg a felek, a hazaiak pedig könnyedén nyertek, 4-0 lett a vége.

Az Everton hazai környezetben hozta simán a Lille elleni találkozót, a Napoli a végére őrölte fel a Young Boyst, a Wolfsburg pedig a Krasznodart győzte le. A Fiorentina csak a hajrában tudott pontot menteni otthon a PAOK ellen (ez továbbjutást ért), a Steaua Bukarest a Rio Ave vendégeként gazdagodott ponttal egy utolsó utáni pillanatban szerzett gólnak köszönhetően.

Eredmények – Európa Liga, csoportkör, 4. forduló

G csoport:
Sevilla (spanyol)-Standard Liege (belga) 3-1 (2-1)
Feyenoord (holland)-HNK Rijeka (horvát) 2-0 (2-0)

Az állás: 1. Sevilla 8 pont, 2. Feyenoord 6, 3. Standard Liege 4 (4-5), 4. Rijeka 4 (5-7)

H csoport:
VfL Wolfsburg (német)-Krasznodar (orosz) 5-1 (0-0)
Everton (angol)-Lille (francia) 3-0 (2-0)

Az állás: 1. Everton 8 pont, 2. Wolfsburg 7, 3. Lille 3, 4. Krasznodar 2

I csoport:
Sparta Praha (cseh)-Slovan Bratislava (szlovák) 4-0 (2-0)
Napoli (olasz)-Young Boys (svájci) 3-0 (1-0)

Az állás: 1. Sparta Praha 9 pont (11-4), 2. Napoli 9 (8-3), 3. Young Boys 6, 4. Slovan Bratislava 0