Foci sport

Potyogtak a gólok Svájcban, Gulácsiék továbbjutottak

A Zürich és a Villarreal Európa Liga-összecsapásán kilenc perc alatt öt gól született. Gulácsi Péter védte a Zágrábban 5-1-es győzelmet arató Salzburg kapuját.

A hazai környezetben játszó svájci együttesnek mindenképpen nyernie kellett ahhoz, hogy életben tartsa továbbjutási esélyeit, ehhez képest a 20. percben a vendég Villarreal került előnybe. Egyenlített ugyan a Zürich, de a spanyolok Moreno révén ismét magukhoz ragadták a vezetést. Nem hagyta magát a házigazda és fordított a 29. percre, vagyis öt gól esett gyors egymásutánban! A folytatásban nem változott az eredmény, 3-2-re nyert a Zürich.

Dzsudzsák Balázs együttese, a Dinamo Moszkva után újabb magyar érdekeltségű csapat, a Red Bull Salzburg harcolta ki a továbbjutást. Az osztrákok a magyar válogatott Gulácsi Péterrel a kapuban nyertek 5-1-re a Dinamo Zagreb otthonában.

A Tottenham Hotspur az Asteras Tripolisz vendégeként csikarta ki a győzelmet, míg az Inter és a St. Etienne nem bírt egymással Franciaországban.

Ered,ények – Európa Liga, csoporkör, 4. forduló

A csoport:
FC Zürich (svájci)-Villarreal (spanyol) 3-2 (3-2)
Apollon Limasszol (ciprusi)-Borussia Mönchengladbach (német) 0-2 (0-0)

Az állás: 1. Borussia Mönchengladbach 8 pont, 2. Villarreal 7, 3. Zürich 4, 4. Apollon Limasszol 3

B csoport:
HJK Helsinki (finn)-Torino (olasz) 2-1 (0-0)
FC Köbenhavn (dán)-FC Brugge (belga) 0-4 (0-3)

Az állás: 1. FC Brugge 8 pont, 2. Torino 7, 3. FC Köbenhavn 4, 4. HJK Helsinki 3

C csoport:
Aszterasz Tripolisz (görög)-Tottenham Hotspur (angol) 1-2 (0-2)
Besiktas (török)-Partizan Beograd (szerb) 2-1 (0-0)

Az állás: 1. Besiktas 8 pont (8-3), 2. Tottenham Hotspur 8 (8-3), 3. Aszterasz Tripolisz 4, 4. Partizan Beograd 1

D csoport:
Astra (román)-Celtic Glasgow (skót) 1-1 (0-1)
Dinamo Zagreb (horvát)-Red Bull Salzburg (osztrák) 1-5 (0-1)

Az állás: 1. (és már továbbjutott) Salzburg 10 pont, 2. Celtic Glasgow 8, 3. Dinamo Zagreb 3., 4. Astra 1

E csoport:
Panathinaikosz (görög)-PSV Eindhoven (holland) 2-3 (2-1)
Dinamo Moszkva (orosz)-Estoril (portugál) 1-0 (0-0)

Az állás: 1. (és már továbbjutott) Dinamo Moszkva 12 pont, 2. PSV Eindhoven 7, 3. Estoril 3, 4. Panathinaikosz 1

F csoport:
Saint-Etienne (francia)-Internazionale (olasz) 1-1 (0-1)
Karabag (azeri)-Dnyipro (ukrán) 1-2 (1-1)

Az állás: 1. Internazionale 8 pont, 2. Saint-Etienne 4 (1-1), 3. Dnyipro 4 (2-3), 4. Karabag 4 (2-4)