Vezetett, de kikapott a Tottenham

A szezon eddigi részében visszafogottan teljesítő Newcastle United idegenben győzte le a Tottenham labdarúgócsapatát az angol bajnokságban.

Fotó: Europress Fotóügynökség

A Newcastle elég pocsék szezonrajtot vett, a fordulót megelőzően mindössze egy győzelmet tudtak felmutatni a Szarkák. Londonban sem indult jól számukra a mérkőzés, Adebayor már a 18. percben vezetést szerzett ugyanis a Tottenhamnek.

A második félidőt szenzációsan kezdte a Newcastle, Ameobi a középkezdés után pár másodperccel már bevette a Spurs kapuját. Sőt, nem sokkal később már a vendégeknél volt az előny, Perez is betalált, ez pedig végül döntőnek bizonyult, 2-1-re nyert a Newcastle.

Az Everton az utolsó előtti Burnley otthonában nyert viszonylag simán: Eto’o szerzett vezetést a liverpooliaknak, amire Ings révén még válaszolt a házigazda, ám a folytatásban Lukaku, majd ismét Eto’o volt eredményes, 1-3 lett a végeredmény.