Foci sport

Villanyfényben verte a Dunaújváros a Halit

Az OTP Bank Liga újonca hazai pályán nyert 1-0-ra a Szombathely ellen a 11. forduló nyitómeccsén.

Az újonc Dunaújváros a szezonban először játszott hazai környezetben, ennek oka az, hogy a bajnokság kezdetén nem volt világítás a stadionban, de októberre sikerült megoldani ezt a problémát. Pénteken azonban már saját stadionjában fogadta a csapat a Szombathelyi Haladást, az alsóházi rangadón pedig a hazaiak kerültek előnybe, Petneházi szabadrúgása után Nikházi lőtt kapásból a szombathelyi kapuba a 28. percben (1-0).

A Haladás erőtlennek bizonyult támadásban, az első valamire való vendég helyzetre egészen az 53. percig kellett várni, Kopunek fejelt mellé. A folytatásban is főleg hazai lehetőségeket jegyezhettünk fel, ha a fiatal Zsótér higgadtabb a 65. minutumban, akkor akár már két góllal is vezethetett volna a PASE.

A 78. percben jegyezhettük fel az újabb szombathelyi lehetőséget, Radó veszélyeztetett szabadrúgásból, Nagy Gergely azonban résen volt. Jakab révén a hazaiak, Fehér lövésével a vendégek riogattak a hajrában, ám az eredmény nem változott, 1-0 lett a vége.

A Dunaújvárosnak ez volt az első győzelme az idényben – nincs már nyeretlen csapat -, a Haladásnak pedig a hetedik veresége. A dunaújvárosi csapat több mint tizenegy év után nyert újra első osztályú futballmérkőzést, 2003. március 12-én a Dunaferr a Békéscsabát győzte le 3-0-ra. A szombathjelyiek sorozatban az ötödik idegenbeli mérkőzésükön nem szereztek gólt.