Hollandia és Olaszország is megizzadt

A holland labdarúgó-válogatott Kazahsztán, az olasz Azerbajdzsán ellen nyert nagy nehezen az Eb-selejtezőben. Törökország hazai környezetben kapott ki a hibátlan csehektől.

Pénteken kilenc újabb mérkőzéssel folytatódott a labdarúgó Európa-bajnokság selejtezősorozata. Az A csoportban a csehországi vereséggel rajtoló Hollandia Kazahsztán ellen szeretett volna javítani, ám hiába a hazai mezőnyfölény az első félidőben, egy szöglet utáni fejessel a vendégek szereztek vezetést. A térfélcsere után egyenlített Hollandia, majd emberelőnybe is került, a 82. percben Afellay révén pedig már az Oranje vezetett. A végén még rúghatott egy büntetőt Hollandia – van Persie értékesítette -, így alakult ki a 3-1-es végeredmény.

Ugyanebben a hatosban rendeztek egy rangadót is, Csehország volt Törökország vendége. A hazaiak korán szereztek vezetést, ám a vendég csehek még a szünet előtt egyenlítettek, majd a fordulást követően már náluk volt az előny.

Izland Lettországba látogatott és nyert.

Fotó: nu.nl

A B csoportban a belgák első meccsüket játszották, az ellenfél Andorra volt. A németalföldi henger bő fél óra után indult be, ám a félidőben már 3-0-ra vezettek a hazaiak. Ahogyan arra számítani lehetett, a második 45 percben is potyogtak a hazai gólok, a vége 6-0 lett.

A walesiek hazai környezetben nem bírtak a bosnyákokkal – Muhamed Besic kezdőként végigjátszotta a meccset -, míg Izrael Ciprus vendégeként tudott nyerni.

Fotó: Twitter

A H csoportban Olaszország rögtön nekiesett Azerbajdzsánnak, azonban csak nagy nehezen, egy Chiellini-fejessel szerzett vezetést az első félidő hajrájában. A második játékrészben is egykapuztak a hazaiak, azonban a vendégek védelme hősiesen tette a dolgát, majd negyed órával a vége előtt egy sarokrúgás után egyenlített Azerbajdzsán – Chielliniről pattant a kapuba a labda. Az azeriek nem játszhattak el sokáig a pontszerzés gondolatával, Chiellini ismét villant fejjel, az olaszok végül, ha nehezen is, de nyertek, méghozzá 2-1-re.

Horvátország Bulgáriából vitte el mind a három pontot, Norvégia pedig Málta otthonában nyert könnyedén.

Eredmények – Európa-bajnoki selejtező

A csoport:

Hollandia – Kazahsztán 3-1 (0-1)
Gólszerzők: Huntelaar (62.), Afellay (82.), van Persie (89. – 11-esből) illetve Abdulin (17.)
Piros lap: Dzholchiev (64.)

Törökország – Csehország 1-2 (1-1)
Gólszerzők: Bulut (8.) illetve Sivok (15.), Dockal (58.)

Lettország – Izland 0-3 (0-0)
Gólszerzők: Sigurdsson (66.), Gunnarsson (77.), Gislason (90.)
Piros lap: Rudnevs (55.)

A csoport állása: 1. Izland 6 pont (6-0), 2. Csehország 6 (4-2), 3. Hollandia 3, 4. Kazahsztán 1 (1-3), 5. Lettország 1 (0-3), 6. Törökország 0

B csoport:

Belgium – Andorra 6-0 (3-0)
Gólszerzők: de Bruyne (31. – 11-esből, 34.), Chadli (37.), Origi (59.), Mertens (65., 68.)

Wales – Bosznia és Hercegovina 0-0

Ciprus – Izrael 1-2 (0-2)
Gólszerzők: Makrides (67.) illetve Damari (38.), Ben Haim (45.)

A csoport állása: 1. Wales 4 pont, 2. Belgium 3 (6-0), 3. Izrael 3 (2-1), 4. Ciprus 3 (3-3), 5. Bosznia-Hercegovina 1, 6. Andorra 0

H csoport:

Olaszország – Azerbajdzsán 2-1 (1-0)
Gólszerzők: Chiellini (44., 82.) illetve Chiellini (75. – öngól)

Málta – Norvégia 0-3 (0-2)
Gólszerzők: Daehli (22.), King (26., 49.)

Bulgária – Horvátország 0-1 (0-1)
Gólszerző: Bodurov (36. – öngól)

A csoport állása: 1. Olaszország 6 pont (4-1), 2. Horvátország 6 (3-0), 3. Norvégia 3 (3-2), 4. Bulgária 3 (2-2), 5. Azerbajdzsán 0 (2-4), 6. Málta 0 (0-5)