Foci sport

Tovább robog a Juve és a Roma

A címvédő és római riválisa is megőrizte hibátlan mérlegét az olasz labdarúgó-bajnokságban. A Napoli és a Palermo bajnokiján hat gól esett.

A címvédő Juventus labdarúgócsapata a hétvégén az AC Milan elleni rangadón is megőrizte hibátlan mérlegét, ráadásul még gólt sem kapott a szezonban a torinói együttes. Szerdán mondhatni könnyebb feladat várt Massimiliano Allegri csapatára és a Juve nem is okozott csalódást a szurkolóknak.

A hazaiak már az első félidőben ellenfelük fölé kerekedtek és Vidal értékesített büntetőjével a vezetést is megszerezték. A második játékrészből valamivel több, mint negyed óra telt el, amikor Vidal ismét betalált, majd a számos helyzetből még Lichtsteiner használt ki egyet, 3-0-ra nyert a Juventus.

Vidal volt a Juve nyerőembere
Fotó: Europress Fotóügynökség

A fordulót megelőzően egy csapat volt még, amely a Juventushoz hasonlóan hibátlan mérleggel bírt: az AS Roma. Nos, sokáig úgy tűnt, hogy a Farkasok szerda este először hullajtanak pontokat, ám Pjanic a 88. percben megszerezte a győztes gólt a Parma otthonában, 1-2 lett a vége.

Nápolyban kiszakadt a gólzsák: a hazaiak 2-0-ra vezettek a Palermo ellen, ám a vendégek már a 24. percig (!) egalizáltak. Mégis a nápolyiak mehettek előnnyel szünetre, de jött a második félidőben Belotti és beállította a 3-3-as végeredményt.

Az Internazionale annak ellenére nyert 2-0-ra hazai környezetben az Atalanta ellen, hogy Palacio a 30. percben büntetőt hibázott.

Eredmények – Serie A, 4. forduló

Juventus – Cesena 3-0 (1-0)
Gólszerzők: Vidal (18. – 11-esből, 64.), Lichtsteiner (85.)

Inter – Atalanta 2-0 (1-0)
Gólszerzők: Osvaldo (40.), Hernanes (87.)

Parma – AS Roma 1-2 (0-1)
Gólszerzők: De Ceglie (56.) illetve Ljajic (27.), Pjanic (88.)

Napoli – Palermo 3-3 (3-2)
Gólszerzők: Koulibaly (2.), Zapata (11.), Callejón (45+1.) Iilletve Belotti (18., 61.), Vazquez (24.)

Fiorentina – Sassuolo 0-0

Cagliari – Torino 1-2 (1-2)
Gólszerzők: Cossu (11.) illetve Glik (21.), Quagliarella (29.)

Sampdoria – Chievo 2-1 (1-0)
Gólszerzők: Gastaldello (45.), Romagnoli (81.) illetve Paloschi (90.)

Verona – Genoa 2-2 (0-1)
Gólszerzők: Tachtsidis (52.), Ionita (65.) illetve Matri (34., 48.)