Ligakupa: a City lazán, a Chelsea szűkösen ment tovább

A Manchester City a Sheffield Wednesday-t 5-0-ra, a Chelsea a Boltont 2-1-re győzte le a Ligakupa harmadik fordulójában.

Nem indult könnyen az este Manuel Pellegrini fiainak, ugyanis az első játékrész végén 0-0 állt az eredményjelzőn az Etihadban.

A térfélcserét követően aztán belelendült a hazai együttes, Lampard után Dzeko és Navas is betalált nyolc percen belül, majd Zayatte kiállítása miatt tíz emberre fogyatkozott a Bolton. Yaya Touré értékesítette a piros lappal megítélt büntetőt, a hajrában pedig Dzeko, Pozo és Lampard góljaival alakult ki az 6-0-s végeredmény.

Fotó: Europress fotóügynökség

A Chelsea-nek abszolút nincs könnyű meccs a háta mögött. Bár a kékek Zouma találatával az első játékrész derekán megszerezték a vezetést, Mills még jóval a szünet előtt egalizált.

A folytatásban fölényben játszott a házigazda alakulat, de a két csapat közti különbség mindössze Oscar góljában mutatkozott meg a végelszámolásnál.