Kétgólos hátrányból ikszelt a Milan

A meccset tíz emberrel befejező Empoli hiába vezetett 2-0-ra az AC Milan ellen, be kellett érnie a döntetlennel az olasz labdarúgó-bajnokság negyedik fordulójában. Fernando Torres is betalált a vendégeknél.

Fernando Torres gyűjti be a gratulációt a társaktól
Fotó: Europress Fotóügynökség

A Milan a hétvégén hazai környezetben kapott a ki rivális Juventustól, Filippo Inzgahi együttese így az Empoli otthonában szeretett volna javítani. Igen ám, csak hogy a vendéglátók sokkal jobban futballoztak az első félidőben, két gólt is lőttek és akár már a szünet előtt eldönthették volna a találkozó sorsát.

Nem tették, ráadásul még a fordulás előtt a milánóiak nyári szerzeménye, Fernando Torres talált be fejjel, így lőtávolon belülre került a lombard együttes. A második felvonás kezdetén aztán Honda is beköszönt, így már egál volt az állás, majd a hajrában tíz emberre fogyatkozott az Empoli, Valdifiori jutott a kiállítás sorsára.

Emberelőnyben már hiába rohamozott a Milan, nem sikerült bevinni a győztes találatot, 2-2 lett a vége.