Gólgazdag meccsen ikszelt egymással az Arsenal és a City

2-2-vel végződött az angol bajnoki címvédő londoni vendégjátéka a Premier League 4. fordulójának rangadóján.

Az Ágyúsok kezdőjében ott szerepelt Danny Welbeck, a klub új szerzeménye, a City-nél pedig Frank Lampard először lépett pályára.

Az első húsz percben jobban, határozottabban játszott a hazai együttes, a vezetést mégis Manuel Pellegrini fiaia szerezték meg, miután Agüero egy kontratámadás végén volt eredményes.

Fotó: Europress fotóügynökség

A szünetig akár növelhette is volna előnyét a City, s a második félidő elején is ők futballoztak mezőnyfölényben, az Arsenal viszont szinte a semmiből egyenlített, majd fordított.

Előbb Wilshere vette be Hart kapuját, majd a hajrában Alexis Sanchez lőtt káprázatosan a hálóba.

A folytatásban Debuchy megsérült, emiatt pár percet állt a játék, majd Demichelis egy pontos fejessel egalizálni tudott. A hosszabbításban a City két kapufát is lőtt, de több gól nem született, 2-2 lett a vége.