Foci

Dzsudzsákéknak nem lesz könnyű dolguk

Sport24
Sport24

2014. 08. 29. 14:25

Pénteken kisorsolták a labdarúgó Európa Liga csoportkörének beosztását.

A kapus Gulácsi Pétert foglalkoztató osztrák Red Bull Salzburg skót, horvát és román, a Dzsudzsák Balázst a soraiban tudó orosz Dinamo Moszkva pedig holland, görög és portugál ellenfelet kapott a labdarúgó Európa Liga csoportkörének pénteki sorsolásán.

A Salzburgnak a Celtickel, a Dinamo Zagrebbal és az Astrával kell megküzdenie a legjobb 32 közé kerülésért, míg a Dinamo Moszkva Dzsudzsák korábbi klubja, a PSV Eindhoven mellett a Panathinaikosszal és az Estorillal találkozik majd.


A Dinamo Moszkva a PSV-vel is összefut
Fotó: Europress Fotóügynökség 

A címvédő spanyol Sevilla a G csoportba, a belga Standard Liege, a holland Feyenoord és a horvát Rijeka mellé került, s komoly csatára lehet számítani a H csoportban is, ahol a francia Lille, a német Wolfsburg és az angol Everton (Muhamed Besic új munkaadója) mellett az orosz Krasznodar szerepel majd.

A selejtező utolsó körében a Debrecent búcsúztató svájci Young Boys a Napolit, a Sparta Prahát és a Slovan Bratislavát kapta ellenfélnek.

A 48 csapatot 12 csoportba sorsolták. Az első fordulót szeptember 18-án, míg az utolsót december 11-én rendezik.

A sorozat fináléjának a varsói Nemzeti Stadion ad majd otthont május 27-én.

Európa Liga, a csoportok

A csoport: Villarreal (spanyol), Borussia Mönchengladbach (német), Zürich (svájci), Apollon Limasszol (ciprusi)

B csoport: FC Köbenhavn (dán), FC Bruges (belga), Torino (olasz), HJK Helsinki (finn)

C csoport: Tottenham Hotspur (angol), Besiktas (török), Partizan (szerb), Aszterasz Tripolisz (görög)

D csoport: Red Bull Salzburg (osztrák), Celtic Glasgow (skót), Dinamo Zagreb (horvát), Astra (román)

E csoport: PSV Eindhoven (holland), Panathinaikosz (görög), Estoril (portugál), Dinamo Moszkva (orosz)

F csoport: Internazionale (olasz), Dnyipro Dnyipropetrovszk (ukrán), Saint-Etienne (francia), Qarabag (azeri)

G csoport: Sevilla (címvédő, spanyol), Standard Liege (belga), Feyenoord (holland), Rijeka (horvát)

H csoport: Lille (francia), Wolfsburg (német), Everton (angol), Krasznodar (orosz)

I csoport: SSC Napoli (olasz), Sparta Praha (cseh), Young Boys (svájci), Slovan Bratislava (szlovák)

J csoport: Dinamo Kijev (ukrán), Steaua Bucuresti (román), Rio Ave (portugál), Aalborg (dán)

K csoport: Fiorentina (olasz), PAOK (görög), Guingamp (francia), Dinamo Minszk (fehérorosz)

L csoport: Metaliszt Harkiv (ukrán), Trabzonspor (török), Legia Warszawa (lengyel), Lokeren (belga)

vissza a címlapra

Ajánlott videó mutasd mind

Kommentek

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.