Van Gaal: kettőből semmi

A holland edzővel második bajnoki mérkőzésén is nyeretlen maradt a Manchester United. Vasárnap aSunderlandet nem sikerült bedarálniuk Rooneyéknak. Döntetlen, egy pont és momentán a 13. hely az eddigi mérleg.

Nem véletlenül fogalmazott úgy a biztató előjeleket hozó amerikai tornagyőzelem ellenére Louis van Gaal, hogy rettentő nehéz fél év áll a csapat előtt és ha azt túlélik, akkor szép jövő elé néznek. No, a nehézség először a múlt heti nyitányon a Swansea (1-2), és vasárnap délután a Sunderland (1-1) képében jött. Egyik sem világverő alakulat…

Ugyan a 17. percben Juan Mata még megszerezte a vezetést a vendégeknek Fény Stadionjában, ám a végső győzelemhez elengedhetetlen átütő erő hiányzott a Manchesterben. A 30. percben Jack Rodwell egy szöglet után állt jó helyen és bólintott a kapuba (1-1). A második félidőben gól nem volt, csak erőlködés.