Foci sport

A Realt újfent megfékezte az Atlético

A spanyol Szuperkupa első mérkőzésén a királyi gárda hazai pályán csak 1-1-es döntetlent ért el a városi rivális ellen.

Real-Madrid-Atlético Madrid. A Barcelona visszaesésével úgy látszik idén Spanyolországban ez az új sláger, a csúcsrangadó. A felek most épp a Szuperkupáért léptek gyepre. A máshol honos egy meccs helyett a La Liga (Atlético) és a Copa del Rey (Real Madrid) győztese oda-visszavágós alapon dönt az évad első címéről.

Az utóbbi időknek megfelelő forgatókönyv szerint kezdtek a felek. A Real támadólag lépett fel, míg az Atlético a szervezett védekezésből próbált építkezni. Ennek mezőnymunka és sokáig dögunalim lett a vége…

A kedélyeket csak az borzolta, hogy Ancelotti edző a szünetben térdfájdalmai miatt lekapta Cristiano Ronaldót és helyette a friss igazolást, James Rodríguezt küldte a pályára. Jól tette, mert az újonc a 81. percben egy Kroos kiugratás, majd Carvajal centerezést és egy blokkolt Benzema kísérletet követően terelte a hálóba a labdát a hálóba nagyjából 6-7 méterről 1-0.

A hazaiak nem sokáig örülhettek. a 88. percben egy bal oldali szögletet követően a madridiak rosszul osztották el a területet, a labda a középen ácsorgó Raúl Garcia elé pattan, aki két méterről lábheggyel gólvonal mögé terelte 1-1.

A Vicente Calderón stadionban, pénteken sorra kerülő visszavágón az idegenben lőtt gól és a döntetlen még sokat érhet a matracosok számára.

SPANYOL SZUPERKUPA, 1. MÉRKŐZÉS, EREDMÉNY:

REAL MADRID–ATLÉTICO MADRID1–1 G: J. Rodríguez (81.), ill. Raúl García (88.)
Bernabéu Stadion, játékvezető: Javier Estrada Fernández

Real Madrid: Casillas – Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo – Xabi Alonso, Modric, Kroos – Bale, C. Ronaldo (J. Rodríguez, a szünetben), Benzema. Vezetőedző: Carlo Ancelotti

Atlético Madrid: Moyá – Juanfran, Miranda, Godín, Siqueira (Ansaldi, 64.) – Mario, Gabi – Koke, Saúl (Griezmann, 67.), Raúl García – Mandzukic. Vezetőedző: Diego Simeone