Mourinhóék bekezdtek

A Chelsea idegenben 3-1-re legyőzte a Burnleyt az angol labdarúgó Premier League első fordulójának hétfői zárómérkőzésén.

A mérkőzés közel sem úgy indult, ahogy José Mourinho azt megálmodta, mivel 14. percben Scott Arfield egy bal oldalról, az alapvonalról érkező beadást előbb lesimított a tizenhatos magasságában, majd jobbal irtózatosan nagy gólt lőtt.

A Premier League újonca góllalkezdte a szezont, de aztán hazai részről el is fogyott a puskapor. Alig több, mint négy perccel később Ivanovics kapufáról kipattanó beadását, vagy lövését vágta be a kékek újonca, Diego Costa (1-1), majd a 21. percben már tova is szállt a Burnley-szurkolók reménye, mert André Schürrle pazar góllal fordította meg az állást (1-2).

A 34. percre egy bal oldali Fabregas-szögletetet követően dőlt el lényegében minden, Braniszlav Ivanovics értékesítette közelről a beadást. (1-3) A Chelsea fordulást követően megfolytotta a mezőnyben a mérkőzést, ami az eredmény tartása mellett és jól szolgált, hogy Mourinho mester pályára küldje többek közt a Budapesten súlyosnak kinéző sérülést szenvedő Didier Drogbát is. Az elefántcsontparti csatár gyorsan gyúgyult, a Chelsea pedig az eslő fordulót követően elfoglalta a helyét a tabella tetején.