Nyolcat rúgott a kupában a Fradi

A Ferencváros labdarúgócsapata Hévízen nyert 8-0-ra. Benjamin Lauth triplázott. A Lombard Pápát kiejtette a Soroksár.

Tíz mérkőzés szerepelt a Magyar Kupa első fordulójának szerda délutáni programjában. Ezeken a találkozókon az OTP Bank Liga csapatai is érintettek voltak.

A Fradi a megye I-es Hévíz otthonában vendégeskedett és gyakorlatilag már a szünet előtt eldöntötte a továbbjutás sorsát: az erős kezdővel felálló zöld-fehérek 8-0-ra nyertek. Benjamin Lauth a találkozó elején gyors egymásutánban szerzett két gólt, majd a második felvonásban a harmadikat is hozzátette, azaz mesterhármassal zárt.

Mindenközben a Videoton és az Újpest is megnyugtató győzelmet aratott: előbbi a Testvériség SE-t ütötte ki 7-0-ra (itt Feczesin lőtte meg első fehérvári góljait), utóbbi a Budaörsi SC-t verte 3-1-re. A Nyíregyháza Spartacus sem fogta vissza magát, a szabolcsiak a Kalocsa vendégeként diadalmaskodtak 8-0-ra.

A DVSC-TEVA is megúszta kapott gól nélkül, a hajdúságiak a Szekszárd otthonában nyertek 3-0-ra, Seydi duplázott.

A Szombathelyi Haladás a Dorogot (4-1), a Budapest Honvéd a Csornát (2-0), a PMFC a Szászvárt verte (3-0). A Kecskemét a Nyíradonyt győzte le 8-0-ra.

Ezen a játéknapon sem maradtunk meglepetés nélkül: a korábban búcsúzó Dunaújvárost és Paksot a Lombard Pápa követte. Mátyus János együttese a harmadosztályú Soroksár otthonában kapott ki 2-0-ra.

Este a másodosztályú Vasas és a DVTK csapott össze egymással. Előzetesen ez nézett ki a legérdekesebb párharcnak, ám a Miskolc esélyt sem adott ellefelének, 4-0-val jutottak tovább a borsodiak.