1-8-as összesítéssel zúgott ki az EL-ből a Diósgyőr

A hazai pályán elszenvedett 5-1-es zakót követően idegenben 3-0-ra kapott ki a Diósgyőr az orosz Krasznodartól az Európa Liga selejtezőjének harmadik fordulójában.

Tomiszlav Szivics a találkozót megelőzően úgy fogalmazott, foggal-körömmel küzdeni fognak a visszavágón, s ez így is történt, a Diósgyőr nem játszott alárendelt szerepet a 90 perc során.

Az első fél órában remekül zárt a magyar csapat védelme, ám Konaténak egy adódó lehetőség kellett, s rögtön Rados kapujába talált.

A bekapott gólt követően megzavarodott a DVTK, de szünetig nem kapott újabb gólt a magyar együttes.

A szünet után támadóbb szelleműen játszani a Diósgyőr, de sajnos nem jött össze az egyenlítés, sőt, a Krasznodar hamar meg tudta duplázni előnyét, a gólszerző pedig ismételten Konaté volt.

A hajrára egyértelműen átvette az irányítást a miskolci különítmény, de ahelyett hogy szépített volna a magyar csapat, kapott egy harmadikat, a csereként beálló Ari betalált.

1-8-as összesítéssel búcsúzott tehát az európai kupaporondtól a DVTK, de szégyenkezni semmi oka Szivics tanítványainak.

Eredmény – Európa Liga-selejtező, 3. forduló, visszavágó

FK Krasznodar-Diósgyőr 3-0 (1-0)
Helyszín: Krasznodar, vezeti: Dingert (német)

Krasznodar: Sinitsin – Markov, Martynovics, Granqvist, Izmailov – Pomerko – Laborde (Joaozinho, 61.), Petrov, Wanderson (Ari, 61.), Burmistrov – Konaté (Ageev, 76.)

DVTK: Rados – Okuka, Debreceni, Kádár, Németh M. – Egerszegi (Bognár, 40.) – Bori, Nikházi, Gosztonyi (Csirszki, 70.) – Marjanovics (Bacsa, 70.), Takács T. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics.

Gólszerzők: Konaté (30., 55.), Ari (86.)

Sárga lap: Gosztonyi (31.), Bori (41.)

2. FÉLIDŐ

92. PERC: Vége, nincs tovább, 1-8-as összesítéssel búcsúzott a DVTK.

90. PERC: Két percet hosszabbít a játékvezető.

88. PERC: Majdnem ott a negyedik! Ari tolta el Rados mellett a labdát, lövése azonban a gólvonalon álló Debreceniről a kapu fölé pörgött.

86. PERC: GÓÓÓL! De sajnos megint a hazaiak voltak eredményesek. A két cserejátékos, Joaozinho és Ari játszott remekül össze, a támadás végén pedig utóbbi gurította Rados lábai között a kapuba a lasztit. 3-0.

85. PERC: A hajrában egyértelmű mezőnyfölényben játszik a DVTK, de sajnos ez gól formájában nem mutatkozik meg.

83. PERC: Újabb miskolci sarokrúgás, de ezúttal is veszélytelen.

81. PERC: Könnyedén húzza le a második diósgyőri szögletet a hazai kapus.

79. PERC: Már nem nagyon erőltetik a támadásokat a krasznodariak.

76. PERC: Még egyet cserél a házigazda: Konaté le, Ageev be.

75. PERC: A Diósgyőr nagyon szeretne szépíteni, de az utolsó passzokba rendre hiba csúszik.

70. PERC: Kihasználja második és harmadik cserelehetőségét is Tomiszlav Szivics: Marjanovic helyén Bacsa, Gosztonyi helyén Csirszki folytatja.

69. PERC: Megint Joaozinho veszélyeztetett: a brazil csatár egy az egyben vihette volna a labdát Radosra, de hosszan tolta meg a bőrt, a magyarok hálóőre pedig menteni tudott.

67. PERC: Joaozinho erőteljes lökete zúgott el a bal kapufa mellett.

65. PERC: Takács forgolódott a 16-oson belül, majd lőtt, a védőn felpattanó labda pedig a háló tetején landolt.

61. PERC: Kettőt cserél a Krasznodar: Laborde és Wanderson hagyja el a pályát, helyükön Ari és Joaozinho folytatja.

60. PERC: MAJDNEM SZÉPÍT A DVTK! Markov adta haza a labdát, de kapus már szinte mellette állt. Sinitsinnek óriásit kellett sprintelnie, hogy még a gólvonal előtt megmentse a játékszert.

59. PERC: Az orosz szöglet nem okozott veszélyt a magyar kapura.

58. PERC: Kár a gólért, mert benne volt a játékban a Diósgyőr egyenlítése is.

55. PERC: GÓÓÓL! Konaté verte át védőjét egy lövőcsellel, majd erősen a rövid alsóba tüzelt. Talán Rados is benne volt ebben a gólban kicsit. 2-0.

54. PERC: Helyzet a másik oldalon, Laborde éles szögből lőtte Radosba a bőrt.

53. PERC: Bátran focizik a magyar csapat, most épp Gosztonyi lövését kellett védeni a hazai kapusnak.

51. PERC: Lehetőség a Loki előtt, de Takács lemarad a löbbölt labdáról.

49. PERC: Bő négy percet kellett várni az első krasznodari helyzetre a második félidőben, de az orosz játékos lövése csemege volt Radosnak.

46. PERC: A DVTK hamarabb érkezett a pályára a rövid pihenőről, de már kint a krasznodariak is, folytatódhat a mérkőzés.

1. FÉLIDŐ

45+1. PERC: Vége az első játékrésznek, 1-0-ra vezet a Krasznodar, összesítésben pedig 6-1-re.

45. PERC: Egy perc a ráadás.

43. PERC: Mostanra már hatalmas a nyomás a Diósgyőr kapuján, jól jön majd a szünet a fiúknak.

41. PERC: Bori kaszálta el az ellenfél támadóját, ezért ő is megkapja a maga sárga lapját.

38. PERC: Martinovics fejelhetett teljesen tisztán az ötös vonaláról kapura egy szögletet követően, de a labda Rados kezébe szállt.

36. PERC: Most nagy szerencséje volt a diósgyőrieknek, egy szélről jövő lapos beadásról ugyanis minden érkező orosz lemaradt.

34. PERC: Laborde próbálkozott a 16-os előteréből, de bombája elsuhant a kapu mellett.

31. PERC: Gosztonyi kapja a mérkőzés első sárga lapját.

30. PERC: GÓÓÓL! Sokadik helyzetét már kihasználta Konaté, Kádár először maradt le róla, ő pedig a rövid alsóba passzolt tíz méterről. 1-0.

29. PERC: Kádár teljesítménye kiemelendő, ismételten gólhelyzetben szerelte az eddig legaktívabb krasznodarit, Konatét.

27. PERC: Egy fintom cselt követően Marjanovic tüzelt a 16-os sarkáról a rövid kapufa mellé.

23. PERC: Végre történt valami a pályán: egy remek kényszerítőt követően Konaté veszélyeztetett, de Kádár önfeláldozóan dobta bele magát a lövésébe.

22. PERC: Az biztos, hogy a lelátók hangulatában a Diósgyőr nyeri a párharcot, szinte a légy zümmögését is lehet hallani a krasznodari stadionban.

20. PERC: Egyelőre jól zár a magyar gárda védelme, eddig csak egyszer sikerült komolyabb helyzetet kialakítaniuk az oroszoknak.

17. PERC: Egy humoros kép: a vendégszektorban körülbelül 10-12 DVTK-szurkoló nézi a meccset.

15. PERC: Nem hajtják túl magukat a játékosok, lényegében egy tét nélküli meccsről beszélünk.

11. PERC: Máris nagy mezőnyfölényben játszik a Krasznodar, Tomiszlav Szivics fiai csak olykor-olykor tudják átvinni a labdát az ellenfél térfelére.

8. PERC: Az első hazai szögletet simán kivágják a diósgyőri védők.

6. PERC: Helyzet! Konaté átvételével két védőt is becsapott a 16-os vonalán, de lövése elakadt Radosban.

4. PERC: Lassú tempóban indul a meccs, a Loki nyílvánvalóan nem akar még egy nagy zakóba beleszaladni.

1. PERC: A magyar együttes indította útjára a labdát.

Érkeznek a csapatok a pályára, a Diósgyőr piros, a Krasznodar sötétzöld szerelésben játszik.

Előzetes: Az odavágón minden lényegi kérdés eldőlt, a Diósgyőr 5-1-es vereséget szenvedett el a jóval esélyesebbnek tartott orosz Krasnodarral szemben.

Hiába, hogy tét nélküli a visszavágó, a DVTK játékosai mindent megtesznek majd azért, hogy szépen búcsúzzanak az európai kupaporondtól.

“Az első mérkőzés nem úgy alakult, hogy vártuk. Az utolsó három percben kaptunk két gólt. Remélhetőleg holnap jobban fogunk festeni. A visszavágón nem gondolunk majd az 1–5-re, tiszta lapról fogunk indítani. Vasárnap a bajnokin négy játékosunk is megsérült, de ennek ellenére foggal-körömmel harcolni fogunk” – mondta Tomiszlav Szivics, a magyar csapat trénere a találkozót megelőzően.