Portugália megalázó verést mért tehetséges fiataljainkra

Az U19-es magyar válogatott 6-1-re kapott ki a portugál válogatottól az Európa-bajnokság csoportkörének második körében.

Tudtuk, hogy nem könnyű ellenfél vár ránk kedden este a Pancho Arénában, de talán ilyen súlyos vereségre még a legpesszimistábbak sem számítottak.

A második percben máris hátrányba kerülhettünk volna, akkor a kapufa még megmentett minket, de fél óra elteltével büntetőhöz jutott Portugália, amit Rodrigues könyörtelenül értékesített is.

A szünetig sem sikerült kihúznunk újabb kapott gól nélkül, Silva a rendes játékidő utolsó percében duplázta meg a luzitánok előnyét.

Jól kezdtük a második játékrészt, gólhelyzetig azonban nem sikerült eljutnunk, de még távoli kísérletekkel sem próbálkoztak a magyar srácok.

A félidő derekán aztán megérkezett a harmadik portugál gól, újra Silva volt eredményes. Szépségtapasz, hogy bár az egész mérkőzés során két kapuralövésünk volt, Mervó kísérlete utat talált a kapuba, így bő negyed órával a meccs vége előtt szépíteni tudtunk.

A hajrára rákapcsolt a portugál alakulat, előbb Martins vetette észre magát egy gyönyörű szólogóllal, majd az utolsó percekben Silva még kétszer eredményes tudott lenni, így alakult ki a megalázó 6-1-es végeredmény.

Az Izrael elleni utolsó csoportmeccsen a becsület és a vb-re való kijutás lesz majd a tét. De inkább a becsület.

Eredmény – U19-es Európa-bajnokság, A csoport, 2. forduló

Magyarország-Portugália 1-6 (0-2)
Felcsút, Pancho Stadion. Tv: Duna, Eurosport2. Vezeti: Tore Hansen (norvég)

Magyarország: Székely – Talabér, Asztalos, Lenzsér, Tamás – Németh M. (Mervó, a szünetben), Nagy D., Kalmár – Farkas Z. (Zsótér, a szünetben), Balogh N., Forgács (Varga, 66.). Szövetségi kapitány: Mészöly Géza.

Portugália: André Moreira – Mauro Riquicho, Joao Nunes, Domingos Duarte, Rafa – Francisco Ramos (Joao Palhinha, 68.), Podstawski, Marcos Lopes (Raphael Guzzo, 68.) – Gelson Martins (Jorge Intima, 78.), André Silva, Ivo Rodrigues. Szövetségi kapitány: Hélio Sousa

Gólszerzők: Mervó (73.) illetve Rodrigues (32. – büntetőből), Silva (45., 66., 89., 92.), Martins (75.)

Sárga lap: Talabér (14.) illetve Ramos (29.), Lopes (41.)

2. FÉLIDŐ

93. VÉGE! Kikaptunk, de nagyon.

92. PERC: GÓÓL! Portugália nem áll le, Silva mesternégyest lő, ismételten egy nagy védekezési hiba nyomán kerülhetett gólhelyzetbe… 1-6.

90. PERC: Három perc a ráadás.

89. PERC: GÓÓL! Magyar szempontból szerencsétlenül pattant a labda Silva elé a 16-oson belül, aki nem teketóriázott, a jobb alsóba passzolt. 1-5.

87. PERC: A sokadik portugál sarokrúgás az alapvonal hagyja el a játékteret egy fejest követően.

84. PERC: Kényelmesen passzolgatnak a portugálok, mindkét együttes a meccs végét várja már.

81. PERC: Varga szabadrúgását húzza le könnyedén az ellenfél kapusa.

Helyzetjelentés Debrecenből: Sidibe találatával már 2-0 a Loki előnye.

78. PERC: Cserél Portugália: Martins kocog le a pályáról.

75. PERC: GÓÓL! Sajnos gyorsan visszaállt a háromgólos különbség a két csapat között, Martins hatalmas szólóból lőtt csodaszép gólt. 1-4.

73. PERC: GÓÓL! Varga beadására érkezett Mervó az ötös vonalánál és bivalyerősen a kapuba lőtt. 1-3.

70. PERC: Szöglettel próbálkozhattunk, de a rövid oldalon álló első portugál bekk a mezőnybe vágta a labdát.

68. PERC: A gól után kettős cserét hajtott végre a luzitán gárda.

67. PERC: Közben kihasználta utolsó cserelehetőségét Mészöly Géza: Forgács le, Varga be.

66. PERC: GÓÓL! Silva ezt már nem hagyta ki, két magyar védő közt emelkedett és teljesen zavartalanul az alsó sarokba csúsztatott. 0-3.

65. PERC: Mi maradt itt ki! Silva tolta el a kapusunk mellett a játékszert, ám az ötös sarkáról nem tudott a kapuba lőni, a kapufáról kifele pattant a bőr.

63. PERC: Határozottan és fegyelmezetten védekezik Portugália, nincs kreativítás a magyar válogatott játékában, amivel fel tudná törni azt.

60. PERC: Szögletekből nem tud veszélyeztetni a portugál különítmény, a hatodik ilyennel sem jártak eredménnyel.

58. PERC: Alább hagyott az iram az első félideihez képest, közelében sem vagyunk a gólszerzésnek.

Helyzetjelentés Debrecenből: a Loki Miihelic góljával 1-0-ra vezet a Cliftonville ellen.

55. PERC: Megköszönhetjük a portugáloknak, hogy nem született újabb gól, egy kontratámadás végén túl sokat pepecseltek a lasztival.

53. PERC: Székely húzott magához magabiztosan egy lapos beadást.

52. PERC: Nő a nyomás a portugál kapun, de az utolsó passzokba egyelőre mindig hiba csúszik.

49. PERC: Többet birtokoljuk a labdát a második félidő első perceiben, helyzetünk azonban ezidáig nem volt.

46. PERC: Folytatódik a találkozó, Zsótér Farkas helyét vette át a magyar csapatban, míg Németh posztján Mervó folytatja.

1. FÉLIDŐ

45+1. PERC: Vége az első játékrésznek, 2-0-s hátrányban a magyar csapat.

45. PERC: GÓÓL! Tamás csúszott el az alapvonalnál, egy portugál támadó lecsapott a labdára, majd középre passzolt, ahol Silva érkezett és az üres kapuba gurított. 0-2.

43. PERC: Jól fog jönni a magyar fiúknak a 15 perces pihenő, lesz mit helyre rakni a fejekben.

41. PERC: Lopes nyújtott lábas belépőért sárgult be.

39. PERC: Remek szögből végezhetett el pontrúgást a portugál gárda, Rafa tekerése azonban a kapu felett hagyta el a játékteret.

37. PERC: Jöhetett a negyedik portugál szöglet, Székely öklözött ellentmondást nem tűrően.

35. PERC: Asztalos adta el a labdát a saját térfélen, de szerencsére Rafa beadása nyomán Silva már nem tudta kapura irányítani a játékszert.

34. PERC: Benne volt a meccsben a portugál gól, innentől nagyon nehéz dolga lesz a magyar fiataloknak.

32. PERC: GÓÓL! Rodrigues magabiztosan bevágja a büntetőt, vezet Portugália. 0-1.

31. PERC: TIZENEGYES! Asztalos buktatta szabálytalanul ellenfelét a 16-oson belül.

29. PERC: Kalmár kapott hatalmasat a lábára, Ramos kapja a portugálok első sárga kártyáját.

27. PERC: Mi is elrúghattuk az első sarokrúgásunkat, de a vörös mezes védők könnyedén felszabadítottak.

25. PERC: A harmadik szögletével sem tudott gólveszélyt teremteni a portugál együttes.

23. PERC: A mezőnyben jár a labda, lassan kezdjük felvenni a tempót a portugál nemzeti csapattal.

20. PERC: Az eső most a magyar válogatottal volt, egy indításnál egy “pocsolyában” halt el a laszti.

18. PERC: Németh most a mezőnyből tüzelt, ez a kísérlete azonban most gyengébbre sikeredett.

16. PERC: Németh végezhetett el szabadrúgást jó 20 méterről, színvonalas lökete azonban épphogy, de elkerülte a kaput.

14. PERC: Talabér késett el egy belépőnél, ő kapja a meccs első sárgáját.

12. PERC: Újra meg tudták zavarni a magyar védelmet a portugálok, Martins lövése azonban elsuhant a jobb kapufa mellett.

11. PERC: Talabér maradt lenn a gyepen, ápolásra szorul a magyar bekk.

8. PERC: Egyelőre többet birtokolják a labdát a luzitánok, mi még nem jutottunk el az ő kapujukig.

6. PERC: Szűk egy perc alatt két szögletet is elvégezhetett Portguália, de egyik sem okozott komolyabb veszélyt a magyar

3. PERC: Óriási portugál helyzet, Rafa lőtt el bombaerősen egy lepattanó labdát, ami végül a felső kapufáról a mezőnybe vágódott.

2. PERC: Kalmár lépett oda keményen egy ellenfélnek, de megúszta a sárga lapot.

1. PERC: A portugálok kezdték a meccset.

Előzetes: Az osztrákok elleni vereséggel kezdte meg a kontinensviadalt a magyar csapat, így az izraeliek ellen győzelemmel debütáló portugálokkal szemben kötelező ma este a győzelem.

A magyarok az első meccsen gyorsan kaptak két gólt, innen pedig már nem volt visszaút, ezzel szemben a portugálok kapitánya nehéz összecsapásra számít.

Győzelem esetén pontszámban beérnénk a portugálokat, s minden esélyünk meglenne a továbbjutáshoz, ellenben ha nem sikerül győzni, akkor alig marad esélyünk a legjobb négybe kerüléshez.