Pocsék meccsen jutott tovább a Fradi

A Ferencváros idegenben 2-1-re verte a Sliema Wandererst, ezzel összesítésben 3-2-vel jutottak be az Európa Liga-selejtező második körébe.

A zöld-fehérek idegenben gyenge meccsen 1-1-re végeztek a Sliema Wanderers ellen, így most a Puskás Stadionban kellett bebiztosítaniuk a továbbjutást.

A Fradi jól kezdte a csütörtök esti, budapesti mérkőzést, hiszen több helyzetet is kidolgoztak az első negyedórában, majd a 14. percben góllá érett a fölényük: egy kezezés után Ugrai büntetőből vette be a máltaiak kapuját (1-0).

A gól után leült a mérkőzés, elképesztően gyenge focit láthatott a nem túl népes közönség, de a vendég védők közreműködésével Busai és Ugrai is gólt lőhetett volna.

Az első félidő végén a Sliema Wanderers is kidolgozott egy vészelyes akciót, de pontatlanok voltak a befejezésnél, így 1-0-val tértek pihenőre a csapatok.

A második felvonásban Busai egy szabadrúgás után közelről talált a kapuba (2-0), majd alig telt el pár perc, Scozzese bólintásába Dibusz csak beleérni tudott, így gyorsan szépítettek a vendégek (2-1).

Ezt követően bármennyire hihetetlen, egyik csapat sem akart igazán támadni, pedig egy újabb találattal a Sliema számított volna továbbjutónak.

Végül maradt a 2-1-es siker, a meccset tíz emberrel befejező mátlai alakulat ellen, így a Fradi összesítésben 3-2-vel lépett tovább.

Szintén ott lesz az EL-selejtező következő körében a Diósgyőr: a piros-fehérek idegenben négyet vágtak a Birkirkarának.

Eredmény – Európa Liga, selejtező, 1. forduló

Ferencváros – Sliema Wanderers 2-1 (1-0)
Gólszerzők:
Ugrai (14.-büntetőből), Busai (56.) illetve Scozzese (60.)
Sárga lap:
Dilaver (4.), Somalia (44.) illetve Barbetti (37.), Ohawuchi (45.), Scerri (80.), Biancardi (85.)
Piros lap: Barbetti (93.)

2. FÉLIDŐ

95. PERC: Vége, ennyi volt, továbbjutott a Ferencváros.

93. PERC: Barbetti megkapta a második sárgáját, így a meccset tíz emberrel fejezik be a vendégek.

90. PERC: Még egy Fradi lövés a végén, de a kapus hárított.

87. PERC: Cukic be, Kukuruzovic le.

85. PERC: Biancardi kapott sárgát Somalia buktatásáért.

84. PERC: Úgy tűnik, egyik csapat sem akar már menni előre, pedig még nyílt a meccs.

80. PERC: Scerri is besárgult, majd Muscat helyére Cilia állt be.

77. PERC: Nem túl izgalmas a találkozó, ennyi vb-meccs után az iram azért visszarántja az embert a földre.

73. PERC: Veszélyes máltai lövés: Ohawuchi három védő gyűrűjében lőtt, Dibusz szögletre mentett.

70. PERC: Itt az első csere, Böde Dániel érkezett Busai helyére.

68. PERC: Szépen csendben leült a meccs, pedig a máltaiaknak most kellene nyomni, a Fradinak pedig hajtani kellene a biztos győzelemért.

63. PERC: Már csak egy gólra van a máltai együttes a továbbjutástól, nem lenne jó, ha vérszemet kapnának.

60. PERC: Hoppá!!! 2-1! Andrea Scozzese közeli fejesét Dibusz csak a kapuba tudta segíteni, szépített a Sliema Wanderers!

56. PERC: GÓÓÓÓÓL!!! Egy távoli szabadrúgás után három Fradi-játékos maradt üresen, Nalepa bólintását még kiütötte a kapus, a lecsorgót viszont Busai estében a hálóba kotorta! 2-0!!!

53. PERC: MI MARADT KI!!! Somalia remek kiugratást kapott, de a lövésébe beleléptek. A kipattanót Busai a kapufára küldte, az ismétlésnél Somalia pedig közelről nem tudott a hálóba lőni.

49. PERC: Ugrai kapásból lőtt 13 méterről, de a kapufa mellé pörgetett. Szép helyzet volt.

Egy magyar továbbjutó már van ma este: a Diósgyőr összesítésben 6-2-vel ejtette ki a Birkirkarát.

46. PERC: Megy a meccs, csere egyik oldalon sincs.

Vége az első játékrésznek, Ugrai büntetőjével 1-0-ra vezet a Fradi, és jelenleg továbbjutásra áll.

1. FÉLIDŐ

45. PERC: Két perc a hosszabbítás.

44. PERC: Somalia könyöklése után ápolni kell az egyik máltait. A Fradi játékosának megmozdulását sárgával jutalmazták.

41. PERC: Hohó, intő jel! A máltaiak szép akció végén kétszer is lőhettek, de mindkétszer blokkolni tudtak a ferencvárosi védők.

36. PERC: Csend van a nézőtéren is. A pályán a Fradi dominál, de túl sok ötlet nincs a játékukban, megpróbálnak a hibákból építkezni.

32. PERC: Nagy helyzet! Busai remekül csinálta meg a cselt, elfektette a védőjét, majd de a lövésébe beleértek, a lepattanót Ugrai pedig a kapusba bombázta.

27. PERC: Jobb az FTC, de azért a játék minőségére lehet némi panaszunk.

24. PERC: Veszélyes hazai beadás a szélről, de középen mindenki lemaradt róla, ráadásul elsőként az egyik máltai védő kapcsolt, és tisztázni tudott.

20. PERC: A bekapott gól felpörgette a Sliemát, egyre többször jutnak el a magyar kapu elé. Most szabadrúgásból próbálkoztak, de Dibusz kezében landolt a labda.

18. PERC: A Fradi ráült a labdára, szinte már csak a máltaiak térfelén van a labda. Jelen állás szerint két találat kellene a vendégektől a biztos továbbjutáshoz.

14. PERC: GÓÓÓÓÓL!!! A tizenegyest Ugrai ha nem is könnyen, de értékesítette! Három lépésről lőtt a magyar játékos, a labdába Zammit még beleért, de védeni nem, csak a kapuba segíteni tudta azt.

13. PERC: Büntetőhöz jutott a Fradi, kezezés miatt!

10. PERC: Busai került megint helyzetbe, ezúttal a középre adott labda is jó volt, de Mateos gyenge lövése elakadt a lábakban.

8. PERC: Egy kisebb helyzetecske: Busai az alapvonal közeléből centerezett, de a máltai kapus könnyen lehúzta a labdát.

6. PERC: Pontatlanul játszik a Ferencváros, lövés egyelőre nincs.

4. PERC: Emir Dilaver kapta a meccs első sárgáját, amiért lerántotta a vendégek egyik játékosát.

3. PERC: Egyelőre a máltaiak tűnnek aktívabbnak, persze ez érthető, nekik fontosabb, hogy gólt szerezzenek.

1. PERC: Elkezdődött az első félidő. A Fradi zöld-fehérben játszik, a máltaiak sötétkék-világoskék dresszben.

Nincs túl sok néző a Puskás Stadionban…

Előzetes: A fővárosiak a múlt héten 1-1-es döntetlent játszottak a Sliema Wanderers vendégeként úgy, hogy a szigetországi csapat könnyedén nyerhetett volna, hiszen büntetőt hibázott és egyszer csak a kapufa mentette meg a zöld-fehéreket.

A máltai csapat olasz trénere, Alfonso Greco a Ferencváros honlapjának úgy nyilatkozott a keddi megérkezést követően, hogy egyértelműen a továbbjutás a céljuk, ezért ugyanolyan agresszív játékra készülnek, mint amilyet hazai pályán nyújtottak.