Szédületes hajrával jutott tovább Hollandia

A csoportkörben remeklő hollandok csak vergődtek Mexikó ellen, egészen a 88. percig.

Mexikó az A jelű négyesből, Brazília mögött jutott be a legjobb 16 közé, köszönhetően a kapusuk, Guillermo Ochoa bravúros védéseinek, míg Hollandia a címvédő spanyolokat, Costa Ricát és Mexikót megelőzve lett csoportelső.

Mivel mindkét együttes kreatív támadójátékáról híres, így joggal reméltünk látványos mérkőzést, amit hellyel-közzel meg is kaptunk.

Az első félidőben ugyanis a narancsmezes hollandok semmit sem mutattak, mindössze egy komolyabb helyzetük volt, ellenben Mexikó akár többször is bevehette volna Cillessen kapuját.

Fotó: Europress Fotóügynökség

A szünet után aztán megtört a jég, a 48. percen Giovanni Dos Santos előbb mellre vett egy labdát, majd messziről a bal alsóba küldte (0-1).

A bekapott gól feltüzelte a hollandokat, Mexikó pedig visszavett az iramból, így szinte futószalagon érkeztek az Oranje ziccerei és szögletei.

Bármennyire nyomtak Robbenék, már úgy tűnt, nem találják a mexikói védelem ellenszerét, azonban a 88. percben Wesley Sneijder egy visszafejelt labdát nagy erővel a jobb alsóba küldött (1-1).

A hossabbításban jött a legnagyobb fordulat, Marquez ugyanis buktatta Robbent a 93. percben. A labda mögé Klaas-Jan Huntelaar állt, és higgadtan a hálóba bombázott, így Hollandia hat perc alatt a maga javára fordította a találkozót.

Végül maradt a 2-1-es eredmény, amivel Van Persiék bejutottak a negyeddöntőbe, ahol majd a Costa Rica-Görögország mérkőzés győztesével találkoznak.

Tegyük hozzá, Hollandia nem kis eredményt ért el a mindent eldöntő góllal, hiszen 1990 után jutottak ismét tizenegyeshez, a vb-k történetében pedig egyedüli csapatként hibátlanok a büntetők tekintetében: kilencből kilencet értékesítettek.

Eredmény – labdarúgó-világbajnokság, nyolcaddöntő

Hollandia – Mexikó 2-1 (0-0)
Estadio Castelao, Fortaleza, vezeti: Pedro Proenca (portugál)

Gólszerző: Sneijder (88.), Huntelaar (90+4. – büntetőből) illetve Dos Santos (48.)

Hollandia: Cillessen – Blind, De Vrij, Vlaar, Verhaegh (Depay, 56.) – Wijnaldum, De Jong (Martins-Indi, 9.), Kuyt, Sneijder – Van Persie (Huntelaar, 76.), Robben.

Mexikó: Ochoa – Moreno (Reyes, 46.), Marquez, Rodriguez – Layun, Guardado, Salcido, Herrera, Aguilar – Dos Santos (Aquino, 61.), Peralta (Hernandez, 75.).

Sárga lap: Aguilar (69.), Marquez (90+2.)

2. FÉLIDŐ

90+7 PERC: Vége! Hollandia hihetetlen körülmények között jutott tovább!

90+4. PERC: HUNTELAAR BELŐTTE, 2-1 A HOLLANDOKNAK!

90+2. PERC: TIZENEGYES!!! Marquez akasztotta meg Robben lábát, büntető következik, a védő pedig sárgát kapott!

90+1. PERC: Hat perc lesz a ráadás, ez elég sok mindenre elég.

90. PERC: A bekapott gól sokkolta a mexikóiakat, nem igazán tudnak újra felpörögni, ellenben a hollandok mennek a második találatért.

88. PERC: GÓÓÓÓÓÓÓLLL!!! A tízedik holland szögletből gól született!!! Huntelaar hátrafejelte a labdát, majd Sneijder 15 méterről iszonyatos erővel a jobb alsóba bombázott. 1-1!

87. PERC: A hollandok mindent egy lapra feltéve rohamoznak.

84. PERC: Kuyt csúsztatás után Huntelaar közelről Ochoába rúgta a labdát, de a portugál játékvezető les miatt szabadrúgást ítélt kifelé.

79. PERC: Salcido durrantott messziről, de nem találta el a kaput. Mexikó most kijött a nyomásból.

76. PERC: Ivószünet ismét. Kell is ebben a hajtásban.

74. PERC: Ochoa!!! Robben szépen tolta meg a labdát, majd lőtt, de a mexikói kapus bravúrral hárított.

70. PERC: A szöglet után Ochoa öklözött, de szerencséjére egyik holland sem érte el a lecsorgó labdát.

69. PERC: Aguilar kapta a meccs első sárgáját. Ha Mexikó továbbjut, ki kell hagynia a negyeddöntőt.

68. PERC: Tizenegyest reklamálnak a hollandok Robben esése után, de a visszajátszásból kiderült, hogy nem történt szabálytalanság.

65. PERC: Mexikó szinte át sem lépi a felezőt, a hollandok odaszögezték kapujukhoz a zöldmezeseket.

61. PERC: Aquino be, Dos Santos le.

61. PERC: Sneijder estében lőtt kapura, de egy bevetődő lábról szögletre vágódott a labda.

57. PERC: Itt az első komoly holland ziccer! Egy szöglet után De Vrij három méterről lőtt kapura, Ochoa pedig emberfeletti bravúrral a kapufára tolta a játékszert.

56. PERC: Cseréltek a hollandok, Memphis Depay érkezett a pályára.

55. PERC: Peralta is tesztelte Cillessent, nem is volt rossz lövés.

53. PERC: Sneijder bombázott a sorfalba egy szabadrúgás után. Lassan tíz perc telt el a félidőből, a narancsmezesek pedig még nem lőttek kapura.

50. PERC: Nem álltak vissza a közép-amerikaiak, most Marquez fejelt, de kapu fölé.

48. PERC: GÓÓÓÓÓÓÓÓLLLL!!!! VEZET MEXIKÓ!!! Giovanni Dos Santos mellel átvett egy labdát, tolt rajta kettőt Blind és Vlaar mellett, majd 25 méterről a bal alsóba bombázott! 0-1!

46. PERC: Moreno helyett Reyes érkezett a szünetben, mivel a védő nem tudta folytatni a játékot.

Vége az első félidőnek, Mexikó sokkal jobban játszik, de gól még nincs.

1. FÉLIDŐ

45+2. PERC: Egy eladott labda után megindultak a hollandok, ám az utolsó pillanatban tisztáztak az éppen lőni készülő Robben elől. Moreno megsérült, le is kell cserélni a szünetben.

45. PERC: Négy perc lesz a ráadás.

43. PERC: Ismét mexikói lövés! Peralta éles szögből, egy holland védő mellől tüzelt, Cillessen lábbal hárított.

39. PERC: Sokkal jobban játszik Mexikó, eddig veszélyesebbek is a támadásaik, de gól egyelőre még mindig nincs.

36. PERC: Layun centerezett, de a holland kapus biztosan húzta magához a labdát.

32. PERC: Az időjárás miatt ivószünet van Fortalezában. A hírek szerint 36-37 fok van jelenleg a brazil városban.

27. PERC: Robin van Persie került oda a kapu elé, de éles szögből az oldalhálót találta el.

25. PERC: Salcido 35 méterről tűzte kapura a labdát, veszélyes lövés volt, Cillessennek résen kellett lennie.

22. PERC: Robbent rúgták fel a tizenhatos előtt, de Proenca nem fújt a sípjába.

20. PERC: Milyen helyzet!!! Herrera légstoppal állított meg egy labdát, Cillessen rosszul jött ki a kapujából, de amikor a mexikói a hálóba fejelt volna, Vlaar szögletre mentett.

17. PERC: Az eddigi legnagyobb helyzet! Egy hosszú átadás után végül Herrera elé került a labda, aki lágyan gurított a lábak között, a játékszer pedig centikkel elkerülte a kapufát.

16. PERC: Robben a hollandok legaktívabb játékosa, minden labdával őt keresik a társak.

13. PERC: Layun egy parádés csel után ment le majdnem az alapvonalig, középre adott, de Dos Santos és Peralta is lemaradt a labdáról.

9. PERC: De Jong megsérült, így rögtön a kezdés után változtatniuk kellett a hollandoknak. Martins-Indi állt a helyére.

7. PERC: Meg is történt, de a mexikói védők tisztáztak.

6. PERC: Robbent felrúgták jó 35 méterre a kaputól, de a hollandok innen simán kapura tűzik a szabadrúgást.

4. PERC: Mexikó aktívabb egyelőre, Layun másodszor próbálkozott messziről, Cillessennek még nem kellett játékba avatkoznia.

1. PERC: Elkezdődött a mérkőzés. A labdát a zöld-fehérben játszó mexikóiak indították útjára. Hollandia ma naracsban szerepel.

Perceken belül kezdődik a Hollandia-Mexikó mérkőzés. A tét nagy, a győztes bejut a legjobb nyolc közé, ahol majd a Costa Rica-Görögország továbbjutójával találkozik.

Előzetes: A hollandok százszázalékos teljesítménnyel nyerték meg a B csoportot, 5-1-re győzték le a címvédő spanyolokat, majd 3-2-re verték az ausztrálokat, s 2-0-ra Chilét.

Mexikó elsősorban Ochoa remek teljesítményének köszönhetően végzett a házigazda brazilok mögött az A csoport második helyén, a 28 éves kapus három meccsen csak egy gólt kapott, a Brazília elleni 0-0 alkalmával emlékezetes védésekkel rukkolt elő.

Mexikó sorozatban hatodszor jutott be a vb-n a legjobb 16 közé, onnan azonban eddig még soha nem sikerült továbblépnie.

A találkozó vasárnap 18 órakor kezdődik, a párharc továbbjutója a Costa Rica-Görögország mérkőzés győztesével csap majd össze a negyeddöntőben.