Foci sport

Csereembereinek köszönhetően győzött Svájc

A világbajnokság negyedik napján Svájc válogatottja 2-1-re legyőzte Ecuadort Brazíliavárosban az E csoport első mérkőzésén.

Javában zajlik a vb, a vasárnapi focit pedig a nagy reményekkel érkező svájciak a dél-amerikai selejtezőből negyedikként kvalifikáló Ecuadorral mérzék össze erejüket.

Az első játékrész első felében az európai gárda finoman fogalmazva is az öltözőben maradt, amit egy szabadrúgást követően ki is használt Ecuador: Enner Valencia teljesen üresen fejelhetett az ötösről, s ziccerben nem hibázott.

Fotó: Europress fotóügynökség

A szünetben Ottmar Hitzfeld Stocker helyett Mehmedit küldte a pályára, aki szűk három perccel a félidő rajtját követően fejjel volt eredményes, s egalizált.

Sokáig úgy állt a találkozó, hogy több gól nem esik, a hosszabbítás azonban tartogatott érdekességeket. Ecuador óriási ziccert hibázott az utolsó minutumban, a kontrából pedig Svájc megszerezte a győzelmet, a szintén csereként beálló Seferovic ugyanis a rövid sarkon érkezve a rövidbe vágta Lichtsteinre beadását.

Eredmény – Világbajnokság, E csoport, 1. forduló:

Svájc-Ecuador 2-1 (0-1)
Brazíliaváros, Estádio Nacional de Brasília.Vezeti: Ravsan Irmatov (üzbég)

Svájc: Benaglio – Lichtsteiner, Djourou, Von Bergen, R. Rodríguez – Behrami, Inler – Shaqiri, Xhaka, Stocker (Mehmedi, a szünetben) – Drmic (Seferovic, 75.). Szövetségi kapitány: Ottmar Hitzfeld

Ecuador: Domínguez – Paredes, Guagua, Erazo, W. Ayoví – A. Valencia, Gruezo, Noboa, Montero (Rojas, 76.)– E. Valencia, Caicedo (Arroyo, 70.). Szövetségi kapitány: Reinaldo Rueda

Gólszerzők: Mehmedi (48.), Seferovic (93.) illetve E. Valencia (22.)

Sárga lap: Djourou (84.) illetve Paredes (53.)

2. FÉLIDŐ

94. PERC: Ezzel vége is, Svájc az utolsó pillanatban gyűjtötte be a három pontot.

93. PERC: GÓÓL! Ami az egyik oldalon kimaradt, a másikon bement. Rodriguez remek beadására Seferovic érkezett a röviden és a kapuba passzírozta a játékszert. Megint egy cserejátékos volt eredményes. 2-1.

90. PERC: A csapatok már a végét várják, három minutum a ráadás.

86. PERC: Arroyo távoli bombája pont Benaglio előtt pattant le, a kapus azonban így is hárítani tudott.

84. PERC: Enner Valenciát rántotta le Djourou, aki ezért sárga lapot kap.

82. PERC Szabadrúgáshoz jutott Svájc, a lövés azonban elakadt a sorfalban.

80. PERC: Tíz perc van hátra, benne van a gól a levegőben.

76. PERC: Cserére szánja el magát mindkét kapitány: Drmic és Monteiro hagyták el a pályát, helyükre Seferovic és Rojas érkezett.

74. PERC: Benaglio borzasztóan jött ki a kapujából, szerencséjére azonban a hosszú indításra robbanó Enner Valencia nem tudta kihasználni a hibáját.

73. PERC: Mi maradt ki! Svájc három az egy ellen vezethetett kontrát, Shaqiri azonban a oldalhálóba tüzelt.

70. PERC: GÓÓL! De a játékvezető nem adja meg Drmic gólját les miatt. Közben cserél Ecuador, Caicedót Arroyo váltja.

66. PERC: Montero lódult meg sokadszorra a bal szélen, majd lőtt laposan éles szögből, de nem tudott túljárni Benaglio eszén.

64. PERC: Az elmúlt percekben többet támad Ecuador, de ez gólban nem mutatkozik meg.

60. PERC: Enner Valencia kereste a lövőhelyzetet majd tüzelt 16 méterről, lövése pedig a kapu tetején landolt.

57. PERC: Sok a pontatlanság, kevés az érdekesség, izgalmak hiányában olvassák el cikkünket, mely bevezeti önöket a görögök és a kolumbiaiak varázslatos világába.

53. PERC: Paredes kapja a meccs első sárga lapját, ő akadályozta meg a svájci kontrát – szabálytalanul.

52. PERC: Majdnem újra megszerezte a vezetést Ecuador, Erazo azonban pontatlanul célzott fejjel.

48. PERC: GÓÓL! Milyen csere volt ez Ottmar Hitzfeldtől! Mehmedi Rodriguez szöglete után bólintott az ecuadori kapuba. 1-1.

46. PERC: A szünetben cserélt Svájc, Stocker helyére Mehmedi érkezett a második félidőre.

Svájc birtokolja többet a labdát, az előny azonban Ecuadornál egy játékrész után. Hamarosan jövünk a folytatással, addig is kövessék a magyar kézilabda-válogatott sorsdöntő meccsét a Sport24-en!

1. FÉLIDŐ

45+1. PERC: Ayoví irtó gyenge lövésével ért véget a játékrész.

45. PERC: 1 perc a hosszabbítás.

44. PERC: Monteiro csinált bolondott a svájci védőkből, de végül Djourou blokkolni tudott.

43. PERC: Többet van a labda Ottmar Hitzfeld fiainál, de nincs átütő erő a csapatban, a második játékrészre mindenképp ki kell találniuk valamit.

40. PERC: Érik a svájci egyenlítő gól, a szögleteket halomra rúgják.

37. PERC: Inler bombázott távolról, de Dominguez kitolta a labdát a bal alsóból.

34. PERC: A változatosság kedvéért újabb svájci szöglet, ezúttal Behrami tudott fejelni, de Dominguez a helyén volt.

32. PERC: A szögletek számában jól áll Svájc, azoknak elvégzése azonban nem igazán megy az európai csapatnak.

28. PERC: Shaqiri végezhetett el újabb sarokrúgást, Lichtsteiner pedig a rövidről fejelt a kapu főlé.

25. PERC: Shaqiri lövése pattan szögletre, amivel nem tudtak veszélyeztetni a svájciak.

22. PERC: GÓÓL! Egy szabadrúgásnál Egner Valencia ugrott a legmagasabbra és öt méterről a kapuba bólintott. 0-1.

20. PERC: Rodriguez lőtt 20-ról, az erős löketet Dominguez csak sarokrúgásra tudta ütni.

19. PERC: Óvatosan szövögeti támadásait Svájc, ellenfelük pedig a kontrákra rendezkedett be.

16. PERC: Shaqiri tüzelt két jó csel után a 16-os vonaláról, de a középre menő labdát Domniguez magabiztosan fogta.

12. PERC: Drmic kapott remek labdát a társaktól, de rossz labdaátvételének köszönhetően nem tudott kapura lőni.

10. PERC: A kezdeti rohamok után visszavett a tempóból Ecuador, kiegyenlített a találkozó.

6. PERC: Először jutott el az ecuadori kapuig Svájc, de Lichtsteiner kanyarintása nagyon pontatlan volt.

4. PERC: Szabadrúgást végezhettek el a dél-amerikaiak a 16-os sarkáról, de Benaglio könnyedén lehúzta a beadást.

1. PERC: Ecuador rögtön szögletet végezhetett el, de nem volt veszélyes a pontrúgás.

Előzetes: A német Ottmar Hitzfeld által irányított svájci válogatott – amely jelenleg hatodik a világranglistán – két év alatt 18 mérkőzésen csupán egyszer kapott ki, és a szakértők szerint bármelyik csapatot meglepheti a vb-n.

“Képesek vagyunk arra, hogy bejussunk a legjobb 16 közé, ez a célunk, ha ezt sikerül elérni, onnantól már nincs határ” – nyilatkozta Hitzfeld, aki az elmúlt években feltűnt, mára sztárrá avanzsált játékosokat, köztük a Bayern Münchenben futballozó Xherdan Shaqirit, a Napoliban játszó Gökhan Inlert vagy a Juventusszal olasz bajnok Stephan Lichtsteinert is csapatában tudhatja.

A svájciak vasárnapi ellenfelénél, Ecuadornál a Manchester United szélsője, Antonio Valencia a legnagyobb sztár. A masszív dél-amerikai válogatott képes lehet meglepni riválisait, ha másért nem, akkor azért, mert a brazíliai klímához a négy csapat játékosai közül az ecuadoriak tudnak legkönnyebben alkalmazkodni.

A svájciak tíz selejtező mérkőzésükön 17 gólt szereztek, Ecuador 16 meccsen 20-szor talált az ellenfelek kapujába, ebből az következik, hogy nem lehet gólokban gazdag összecsapásra számítani az E csoport nyitótalálkozóján.