Felejthető meccsen verte a vb-újoncot Argentína

Az argentin nemzeti tizenegy 2-1 arányban győzte le Bosznia-Hercegovina válogatottját vasárnap éjszaka. Messi gólt lőtt, Besic végig játszott.

A csoportkör első fordulójának talán egyik legpikánsabb összecsapását játszották éjjel a Maracana stadionban. Az elmúlt időben a vb-ken nem remeklő Argentína az elsőként szereplő bosnyákokkal csapott össze.

Az első találatra nem kellett sokat várni, a harmadik percben egy dél-amerikai szabadrúgásba Kolasinac ért bele szerencsétlenül, a labda pedig a kapuba pattant.

Fotó: Europress fotóügynökség

A folytatásban Argentína ráült az eredményre, a második félidő derekáig azonban nyílt maradt a találkozó egészen addig, míg Messi meg nem lódult, majd két remek cselt követően fel nem iratkozott a góllövők közé.

Bosznia ezt követően kedvét vesztette, Safet Susic átalakította a csapatot, ám ez sem segített, még akkor sem, ha a hajrában Ibisevic találatával szépített az európai gárda, hisz egyenlítésre már nem futotta.

Muhamed Besic, a Fradi légiósa végig a pályán volt, komolyabb hiba nélkül játszotta le a találkozót, s hellyel közzel jól tudta semlegesíteni Lionel Messit.

Eredmény – Világbajnokság, F csoport, 1. forduló:

Argentína-Bosznia-Hercegovina 2-1 (1-0)
Rio de Janeiro,Maracana (Estádio Jornalista Mário Filho). Vezeti: Joel Aguilar (salvadori)

Argentína: Romero – Garay, Campagnaro (Gago, a szünetben), F. Fernández – Zabaleta, M. Rodríguez (Híguain, a szünetben), Mascherano, Rojo – Agüero (Biglia, 87.), Messi, Di María. Szövetségi kapitány: Alejandro Sabella

Bosznia-Hercegovina: Begovic – Mujdza (Ibisevic, 69.), Bicakcic, Spahic, Lulic – Kolasinac, Besic – Pjanic, Misimovic (Medunjanin, 74.), Hajrovic (Visca, 71.) – Dzeko. Szövetségi kapitány: Safet Susic

Gólszerzők: Kolasinac (3. – öngól), Messi (65.) illetve Ibisevic (84.)

Sárga lap: Rojo (25.) illetve Spahic (63.)

2. FÉLIDŐ:

90. PERC: Három perc: ennyi ideje maradt Boszniának az egyenlítésre.

87. PERC: Megerősítik védelmüket az argentinok, Agüero helyére Biglia áll be.

84. PERC: GÓÓL! Ibisevic mozgott le remekül emberéről majd a társtól kapott indítást Romero lábai között a kapuba passzolta. 2-1.

82. PERC: Kontra argentin-módra, melynek végén Kolasinac mentett szögletre Messi elől.

78. PERC: Messi beadásába Híguain tette bele a fejét, de irányítani már nem tudta a játékszert.

74. PERC: Hamradik cserelehetőségével is él Susic, Medunjanin veszi át Misimovic helyét.

73. PERC: Most már felszabadultan játszik az argentin együttes, elúszni látszik ez a meccs Boszniának.

71. PERC: Újabb csere Boszniánál, Hajrovic hagyja el a pályát, Visca pedig beáll.

69. PERC: Megjött a közönség hangja, talpon az egész Maracana. Közben cseréltek a bosnyákok, Mujdza helyét Ibisevic veszi át a gyepen.

65. PERC: GÓÓL! Messi – ahogyan azt a klubfutballban megszokhattuk – megindult, majd két remek cselt követően a 16-osról a kapuba talált. 2-0.

64. PERC: Messi végezte el a szabadot, de ez irtó gyengére sikeredett.

63. PERC: Spahic lépett oda hátulról keményen Agüerónak, és meg is kapja a megérdemelt sárga lapját.

61. PERC: Besic lőtt nagyon távolról, de ahogy az első félidőben, úgy most sem járt sikerrel.

58. PERC: Hajrovic nagyon él, ezúttal a kapu elé kanyarintott, ahol Fernandez saját kapusa elől tisztázott bedobásra.

55. PERC: Messi hozta helyzetbe Agüerót, aki nemes egyszerűséggel kirúgta a stadionból a labdát.

54. PERC: Ismét Hajrovic a középpontban, de ezúttal sem tudott túljárni Romero eszén.

50. PERC: Hajrovic végezhetett el jó 20-22 méterről szabadrúgást, de próbálkozása gyenge és pontatlan volt.

46. PERC: A bosnyákok kezdőrúgásával kezdetét vette a második játékrész. Kettőt cseréltek az argentinok a szünetben: Gago és Híguain álltak be Campagnaro és Maxi Rodriguez helyére.

1. FÉLIDŐ

45+1. PERC: Vége az első játékrésznek, vezet Argentína, de benne van a bosnyákok játékában az egyenlítés.

45. PERC: 1 perc a ráadás.

41. PERC: Lulic stukkolt a rövid alsó irányába egy szöglet után, Romerónak pedig nagyot kellett nyújtózkodnia, hogy bravúrral tudjon hárítani.

37. PERC: Bicakcic és Agüero fejeltek össze, mindkét játékost ápolni kellett.

33. PERC: Helyzet a másik kapu előtt, Dzeko lőtt félfordulatból, de nem találta el a ketrecet.

32. PERC: Egy újabb távoli löket, ezúttal Mascherano próbálkozott, Begovic azonban a helyén volt.

31. PERC: Maxi Rodriguez tüzelt jó 25-30 méterről, de döntő pillanatban elcsúszott és csúnyán a kapu fölé vágta a bőrt.

29. PERC: Safet Susic alakulata átvette az irányítás, a dél-amerikaiak kicsit ráültek az eredményre.

25. PERC: Rojo kapja a meccs első sárgáját egy rosszütemű becsúszásért.

23. PERC: Nagy taktikai harc folyik a pályán, mindkét csapat keresi a réseket, de jól zárnak a védelmek.

19. PERC: Messit egyelőre remekül hatástalanítja Besic és a bosnyák gárda.

15. PERC: Szabadrúgáshoz jutottak a bosnyákok, de Pjanic a sorfalba vágta a bőrt.

12. PERC: Feléledt a kezdeti sokkból az európai csapat, már kiegyenlítettebb a játék.

8. PERC: Bosznia egyenlített a szögletek számában, a beadást azonban Romero a mezőnybe öklözte.

6. PERC: Argentína végezhette el a meccs első szögletét, de Bosznia ezt most megúszta.

3. PERC: GÓÓL! Ez gyorsan ment, egy beadást követően Kolasinac ért szerencsétlenül a labdába, így szerzi meg a vezetést az argentin válogatott. 1-0.

1. PERC: A világbajnokságok történetében először szólalt meg a bosnyák himnusz, de a találkozót Argentína kezdte.

Előzetes: A szakértők a kétszeres aranyérmes argentinoktól az egész torna egyik leghatékonyabb támadó futballját várják elsősorban a nemzetközi sajtó által “mesés négyesnek” (Fab Four) nevezett, Lionel Messi, Gonzalo Higuaín, Sergio Agüero, Ángel Di María alkotta kvartettnek köszönhetően. A torna egyik nagy kérdése, hogy miként állítható meg ez a precízen működő gépezet, amelybe ráadásul beugrásra készen áll Ezequiel Lavezzi is, sőt sokak szerint Higuaín helye éppen miatta bizonytalanná vált.

Safet Susic, a bosnyákok szövetségi kapitánya a kerethirdetéskor még azt tervezete, hogy az argentinok játékának megnehezítése érdekében Messi személyes őrzőt kap, méghozzá a Ferencvárosban futballozó Muhamed Besic személyében. Azonban azóta saját bevallása szerint meggondolta magát, mert “nem szeretné csupán erre elpazarolni Besic képességeit”, noha alkalmasnak gondolná a feladatra.

Az európai gárda szakvezetője egyúttal azt is megígérte, hogy csapata nem megilletődötten fog pályára lépni, mi több: azt tűzte ki célul, hogy a legjobb 16 közé jusson.

Érdekesség, hogy a két csapat tavaly novemberben, amikor még nem volt ismert a vb csoportbeosztása, találkozott egymással barátságos mérkőzésen, s akkor 2-0-ra a dél-amerikaiak győztek.