Anglia taktikailag nem bírta felvenni a versenyt az olaszokkal

A labdarúgó-világbajnokság D csoportjának második találkozóján Olaszország 2-1-re győzte le Angliát.

Várható volt, hogy mindkét együttes óvatosan kezdi majd a találkozót, de a játékosok olyannyira túlzásba estek, hogy egy-két helyzetet leszámítva szinte nézhetetlen volt a meccs nagyjából fél óráig.

Ekkor felpörögtek az események, egy szöglet után Pirlo lépte át a labdát, Marchisio pedig egy átvételt követően kilőtte a jobb alsót. Az angolok egyenlítésére nem kellett sokat várni, nagyjából két perccel később egy kontra végén Rooney passzát Sturridge váltotta gólta.

Fotó: Europress fotóügynökség

A szünet után elaludt az angol csapat, Candreva beadására Balotelli teljesen üresen érkezett az ötösön, a Milan támadója pedig hidegvérrel bólintott a rövidbe.

A hátralévő időben ugyan rákapcsolt Roy Hodgson alakulata, távoli lövéseik rendre sikertelenek voltak, másként pedig nem tudták feltörni a remekül záró olasz védelmet.

A háromoroszlánosok így nehéz helyzetbe kerültek, s valószínűleg a továbbjutásért játszanak majd Uruguay ellen a következő fordulóban.

Eredmény – labdarúgó-világbajnokság, 1. forduló, D csoport

Anglia-Olaszország 1-2 (1-1)
Manaus, Arena Amazonia, vasárnap 0.00 (tv: M1). Vezeti: Kuipers (holland)

Anglia: Hart – G. Johnson, Cahill, Jagielka, Baines – Gerrard, Henderson (Wilshere, 73.) – Welbeck (Barkley, 61.), Sterling, Rooney – Sturridge (Lallana, 80.). Szövetségi kapitány: Roy Hodgson

Olaszország: Sirigu – Darmian, Paletta, Barzagli, Chiellini – De Rossi – Candreva (Parolo, 80.), Pirlo, Verratti (Motta, 57.), Marchisio – Balotelli (Immobile, 73.). Szövetségi kapitány: Cesare Prandelli

Gólszerző: Sturridge (37.) illetve Marchisio (35.), Balotelli (50.)

Sárga lap: Sterling (92.)

FRISSÍTÉS

2. FÉLIDŐ:

95. PERC: Vége, Olaszország begyűjtötte mindhárom pontot.

93. PERC: Pirlo életveszélyes szabadrúgása a felső lécen csattan.

92. PERC: Sterling kap sárga lapot taktikai szabálytalanság miatt.

90. PERC: Öt perc a ráadás.

85. PERC: Gerrard tekert a 16-os előteréből egy szabadrúgást, de lövése jó egy méterrel fölé szállt.

83. PERC: Valamit ki kell találnia az angoloknak, ha itt pontot akarnak szerezni, ugyanis vészesen fogy az idejük.

80. PERC: Mindkét szakvezető kihasználja utolsó cserelehetőségét, Sturridge helyén Lallana, Candreváén pedig Parolo folytatja.

77. PERC: Baines szabadrúgását üti szögletre Sirigu, amit Rooney valósággal a lelátóra vágott.

73. PERC: Csere itt is, csere ott is, olasz részről Balotellit váltja Immobile, míg Hodgson Wilshere-t küldte be Henderson helyére.

70. PERC: Labdázgatnak az olaszok, így próbáljak lopni az időt.

66. PERC: Egyre nő a háromoroszlánosok nyomása, de az egyenlítés még nem jött össze.

63. PERC: Rooney próbálta kilőni a jobb alsót ajtó-ablak helyzetben, de nem célzott pontosan.

62. PERC: Csere angol részről, Welbeck le, Barkley be.

60. PERC: Alább hagyott az angol nyomás, az olaszok játsszák a játékukat.

57. PERC: Frissítenek az olaszok, Verratti hagyta el a pályát, a helyét Motta vette át.

55. PERC: Rákapcsoltak az angolok, közel sincs még vége ennek a meccsnek.

54. PERC: Rooney gyorsított fel majd vette célba a hosszú alsó sarkot, nem sokat tévedett.

50. PERC: GÓÓL! Candreva pazarul tekert a 16-oson belülre, a hosszún érkező Balotelli pedig a rövidbe fejelt. 1-2.

49. PERC: Sturridge egy remek testcsel után lőtt, Sirigu pedig nagyot nyújtózkodva védett.

48. PERC: Balotelli lépett volna meg Pirlo labdájával, ám az indítás pillanatában lesen tartózkodott.

46. PERC: Folytatódik a találkozó, Anglia kezdte ezt a játékrészt.

Egy félidőnyi játék után 1-1-re áll az Anglia-Olaszország világbajnoki összecsapás. A szünet után jövünk vissza, addig is olvassák el, hogyan védte meg Vicente del Bosque Iker Casillast.

1. FÉLIDŐ

45+2. PERC: Mi volt itt! Hart rosszul jött ki a kapujából, Balotelli pedig átemelte fölötte a játékszert, amit végül a gólvonalról stukkolt szögletre Jagielka.

45+1. PERC: Kettő percet hosszabbít a játékvezető.

45. PERC: Darmian váltott ritmust majd suhantotta kapu fölé a bőrt jó 18 méterről.

42. PERC: Már Gerrardék játszanak mezőnyfölényben, de továbbra sincs iram a találkozón.

39. PERC: Közben rosszul lett az angolok erőnléti edzője, őt a pályán kívül ápolták percekig.

37. PERC: GÓÓL! Nem sokat várt az egyenlítéssel az angol csapat, Rooney húzott el a bal szélen majd ívelt Sturridge elé, aki öt méterről nem hibázott. 1-1.

35. PERC: GÓÓL! Egy kiváló szöglet kombinációt követően Marchisio lőtt a 16-os előteréből, Hartnak pedig esélye sem volt a hárításra. 0-1.

33. PERC: A semmiből egy hatalmas olasz helyzet, két gyors passz után Balotelli fejelhetett az ötös vonaláról, de nem találta el jól a labdát.

31. PERC: Nagyon ellaposodott a meccs, egy gól jót tenne a rangadónak.

27. PERC: Az elmúlt pár perc rohanását követően megnyugodtak a csapatok, a mezőnyben jár a laszti.

24. PERC: Felpörögtek az események, a háromorszlánosok első szögleténél rosszul lépett ki a kapujából Sirigu, de szerencséjére nem lett belőle komolyabb baj.

23. PERC: Balotelli gondolt egyet és távolról vállalkozott, azonban nem talált kaput. Közben ziccer a másik oldalon, welbeck beadása felpördült egy olasz bekk lábán, ami így pont magas lett Sturridge-nek.

22. PERC: Helyzet! Sterling gyorsított fel majd gurított az ötösön belülre, ahol épphogy lemaradt a labdáról az érkező Welbeck.

19. PERC: Szűk húsz percet kellett várni az első olasz átlövési kísérletre, Candreva tüzelése ugyan kipattant Hurtról, a védők a helyükön voltak.

16. PERC: Alaposan körbelövik a kaput az angolok, Johnson próbálkozása is mellé szállt.

14. PERC: Kontrára építenek Roy Hodgson fiai, most Sturridge lépett meg védőjétől, ám végül szerelni tudták.

11. PERC: Egyelőre – ahogyan arra számítani lehetett – többet van a labda az olasz válogatottnál, de ismét Anglia veszélyeztett, Welbeck bombája száguldott el a jobb kapufa mellett.

8. PERC: Meleg pillanatok az angol kapu előtt, de végül egy gyenge lövés után fellélegezhetnek Cahillék.

6. PERC: Henderson vállalkozott lövésre ezúttal, Sirigunak kellett figyelnie.

4. PERC: Sterling bombázott távolról, sokan már gólt ünnepeltek, de az oldalhálóban kötött ki a játékszer.

3. PERC: Óvatosan kezdtek a felek, egyelőre egy itáliai beadást jegyezhettünk csak fel.

1. PERC: A kékben játszó olaszok indították útjára a labdát, fantasztikus a hangulat az Arena Amazoniában.

Előzetes: Szakértők előzetes esélylatolgatása alapján a két korábbi vb-győztes európai csapat meccsének ezúttal egyértelműen a két éve Eb-ezüstérmes olaszok az esélyesei. A meccset ugyanakkor alapjaiban határozhatja majd meg, hogy melyik fél tud jobban alkalmazkodni az európai játékos számára teljesen idegen időjárási viszonyokhoz, a forrósághoz és a magas páratartalomhoz.

Cesare Prandelli 23-as keretében több tehetséges fiatal is helyet kapott, ám a gerincet tapasztalt játékosok alkotják, akik közül hárman, Gianluigi Buffon, Danielle De Rossi és Andrea Pirlo a 2006-os világbajnok gárdának is a tagjai voltak.

“Megnyerhetjük a vb-t – mondta magabiztosan az olaszok legnagyobb sztárja, a 35 éves Pirlo. – Én mindig azért játszok, hogy győzzek, nem tesz boldoggá, ha csak továbbjutunk a csoportból, vagy eljutunk a negyeddöntőig. A mostani válogatottban minden megvan a végső sikerhez.”

A két együttes legutóbb a 2012-es Eb negyeddöntőjében találkozott egymással, s akkor büntetőrúgások után az olasz csapat jutott tovább. Az angoloknál azóta komoly változásokon ment át a keret, melybe Roy Hodgson szövetségi kapitány temérdek fiatalt hívott meg, s bízik benne, hogy Raheem Sterling, Daniel Sturridge, vagy Adam Lallana gyorsaságára épülő játék sikert hoz majd a vb-n.

“Talán ez a legjobb angol válogatott, aminek tagja voltam eddig. Az együttes előtt nagyon fényes jövő áll, ebben biztos vagyok” – mondta Wayne Rooney, a Manchester United csatára, aki korábbi két vb-jén nem tudott a kapuba találni.
Az angolokat “segítheti”, hogy évtizedek óta először a szigetországi szurkolók és szakírók sem várnak a válogatottól nagy tetteket, sőt, a továbbjutásra szinte esélytelennek kiállították ki a csapatot.