A Real Madrid drámai meccsen lett Európa legjobbja

A Bajnokok Ligája spanyol házi döntőjét hosszabbítás után 4-1-re a Real Madrid nyerte az Atletico Madrid ellen.

A két madridi együttes összecsapása remek meccset ígért, hiszen a bajnokságban és a kupában is jó iramú találkozókat vívtak.

Most, az európai kupaporondon a Real Madrid a tizedik BL, illetve BEK-címére hajtott, de ez a céljuk már évek óta, hiszen legutóbb 2002-ben hódították el a trófeát. Az Atletico Madrid ezzel szemben első sikerét érte volna el a győzelemmel, és sokáig úgy tűnt, ez össze is jön a Matracosoknak.

Fotó: Europress Fotóügynökség

Az első félidőben ugyanis jobban játszottak, a Realnak alig voltak momentumai, így Godin fejesével, amiben vastagon benne volt Iker Casillas is, vezetést szereztek (0-1).

A szünet után viszont fordult a kocka, a Blancók átvették az irányítást, szó szerint ostrom alá vették városi riválisuk kapuját, de a gól csak nem akart jönni. Aztán amikor talán már az Atletico hívei is elhitték, hogy meglesz a győzelem, Sergio Ramos a 95. percben egalizált, ezzel hosszabbításra mentette a találkozót.

A ráadásban a Matracosok nem igazán akartak focizni, talán inkább a büntetőkben bíztak, míg a Real gyorsan döntésre akarta vinni a dolgot.

Ennek meg is lett a gyümölcse, a visszahúzódó és fáradt Atletico-védők között Di Maria szlalomozott be a büntetőterületen belülre, majd éles szögből lőtt, de a felpattanó labda végül Bale fejéről került a hálóba (2-1).

A bekapott gól megfogta az Atleticót, majd simává tette a győzelmet a Real Madrid, hiszen Marcelo és végül tizenegyesből Cristiano Ronaldo is betalált, beállítva a 4-1-es végeredményt.

A Real Madrid így tizedszer ült fel Európa trónjára.

Eredmény – Bajnokok Ligája, döntő

Real Madrid – Atletico Madrid 4-1 (0-1, 1-0, 0-0, 3-0)
Lisszabon, Estadio de Luz, vezeti: Björn Kuipers (holland)

Gólszerző: Ramos (94.), Bale (111.), Marcelo (118.), Ronaldo (120.) illetve Godin (36.)

Real Madrid: Casillas – Varane, Ramos, Fábio Coentrão (Marcelo, 59.), Carvajal – Khedira (Isco, 59.), Modrić, Di María – Bale, Ronaldo – Benzema.

Atletico Madrid: Courtois – Godín, Filipe Luís, Juanfran, Miranda – Tiago, Koke, Raúl García (Sosa, 66.), Gabi – Villa, Diego Costa (Adrian Lopez, 9.).

Sárga lap: Sergio Ramos (27.), Khedira (45.) illetve Raul Garcia (27.), Godin (53.), David Villa (72.), Koke (87.), Gabi (100.)

HOSSZABBÍTÁS – 2. FÉLIDŐ

VÉGE, A REAL MADRID 4-1-RE LEGYŐZTE AZ ATLETICO MADRIDOT!

Közben balhé a pályán, Diego Simeone reklamál a pályán, a játékvezető egyelőre megállította a mérkőzést.

120. PERC: Tizenegyes a Real Madridnak, természetesen Cristiano Ronaldo lőtte, és bent is van!!! 4-1!

118. PERC: VÉGE, ELDŐLT!!! Marcelót senki sem támadta, gondolt egyet, megindult, majd 18-ről laposan lőtt, Courtois pedig csak beleérni tudott a labdába, kiütni nem. 3-1 a Realnak!

117. PERC: Fellazult az Atletico védelme, a hagyományos posztok már nem is léteznek, mindenki ott van, ahol épp szükség van rá.

114. PERC: Húúú Casillas megint rosszul jött ki a kapujából, de Thiago méterekkel fölé bombázott. Nagy helyzet volt.

111. PERC: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!! A Real Madrid nem adta fel! Angel Di Maria három ember között szlalomozott be az ötösön belülre, majd célba vette a hosszút, Courtois viszont védett. A labda felperdült, a második hullámban érkező Gareth Bale pedig a hálóba bólintott! 2-1!!!

109. PERC: Godin fejelt egy szabadrúgás után, de Casillas biztosan fogta a labdát.

107. PERC: A középpálya szinte teljesen eltűnt. A Real Madrid uralja a játékot.

HOSSZABBÍTÁS – 1. FÉLIDŐ

105. PERC: Morata elől sikerült kifejelni a labdát, majd a szöglet Courtois kezében kötött ki.

103. PERC: Az Atletico nem igazán akar támadni, a Real viszont annál inkább.

100. PERC: Cristiano Ronaldo 22 méterről bombázott, szabadrúgásból, de Gabiról szögletre vágódott a labda.

98. PERC: Marcelo parádésan ment el a balszélen, levitte a labdát az alapvonalig, majd középre gurított, de a védők felszabadítottak.

95. PERC: Most már egyik alakulat sem akar kockáztatni, biztosra mennek a játékosok.

93. PERC: A Real Madrid kezdte a játékrészt.

Hosszabítás következik, 2×15 perc!

2. FÉLIDŐ

95. PERC: EGYENLÍTETT A REAL MADRID!!!! A Blancók szöglettel jöhettek, Modric remekül tekert középre, Ramosra pedig senki sem figyelt, így a léc mellé bólintott! 1-1!

93. PERC: Ramos elől szögletre mentettek. A sarokrúgás után újra a Real jön.

90. PERC: Sosa szabadrúgását Casillas fogta. Közben öt perc a hosszabbítás.

87. PERC: Koke is megkapja a sárgát: Modricot rántotta le a tizenhatos előtt.

85. PERC: Ostrom alatt az Atletico kapuja.

84. PERC: Courtois kezében a labda Carvajal pörgetése után. Most már tíz emberrel támadnak a Blancók.

84. PERC: Toby Alderweireld állt be Filipe Luis helyére.

80. PERC: Nagy Real helyzetek, de az Atletico belső védői egyelőre magabiztosak.

79. PERC: Benzemát Alvaro Morata váltja.

78. PERC: Gareth Bale, ahogy azt tőle már megszoktuk, több tíz métert sprintelve tört be a tizenhatoson belülre, de az oldalhálóba lőtt.

75. PERC: Ronaldo felfordulatból, ollózva lőtt, de fölé. Szép mozdulat volt, de ezért nem jár gól.

73. PERC:  Bale nagy ziccerben, 16 méterről csúnyán mellé durrantott. Ebben azért több volt.

72. PERC: David Villa támadta meg fölöslegesen Iker Casillast, ezt a játékvezető sárgával jutalmazta.

67. PERC: Isco lövése centikkel elkerülte a kaput. Egyre közelebb jár a Real Madrid a gólhoz.

66. PERC: Raul Garciát José Sosa váltotta.

63. PERC: Majdnem egyenlített a Real Madrid! Egy szép beadás után Ronaldo csúsztatott, Benzema viszont nem érte el a labdát három méterre a kaputól. Nagyon nagy az iram, jó kis meccs ez.

59. PERC: Carlo Ancelotti kockáztat, védekező középpályás helyett támadó: Isco és Marcelo érkezett.

55. PERC: Carvajal odaajándékozta a labdát Adrian Lopeznek, majd javított és szögletre mentett.

54. PERC: Cristiano Ronaldo rázúdította a labdát, Courtois a léc alól, ujjheggyel tornászta ki szögletre.

53. PERC: Godin besárgult, a Real pedig 23 méterről jöhet szabaddal.

51. PERC: Raul Garcia kapásból küldte kapura a keresztlabdát, de méterekkel fölé bombázott.

48. PERC: Di Maria távoli szabadrúgását könnyen hatástalanították a piros-fehérek.

46. PERC: 1-0-ról folytatják a felek a meccset. Csere egyik oldalon sincs.

Vége az első félidőnek, 1-0-ra vezet az Atletico Madrid.

1. FÉLIDŐ

45. PERC Khedira is megkapta a sárgát, idegesnek tűnnek a Real játékosai. Nem csoda.

43. PERC: Az Atletico lassítja a játékot, ahogy csak tudja, Ronaldónak pedig momentumai sincsenek.

40. PERC: A bekapott gól nem fogta meg a Realt, továbbra is rohamoznak, de eredménytelenül.

36. PERC: VEZET AZ ATLETICO!!! A Real védői kivágták a labdát kapujuk elől, de röviden, így sikerült visszatenni azt az ötös vonalára, ahol Diego Godin emelkedett a legmagasabbra. Iker Casillas rosszul jött ki kapujából, így már csak a gólvonal mögül tudta kipaskolni a bőrt.

31. PERC: A meccs legnagyobb helyzet! Gareth Bale egyedül vitte be a labdát a védők közé, de pontatlan volt a befejezés, így mellé bombázott. Az egész akció onnan indult, hogy Thiago alig 30 méterre a kapujától adta el a labdát.

27. PERC: Di Maria lódult meg, felrúgták, villant is a sárga, de Sergio Ramos is megkapta a lapját reklamálásért. Ronaldo szabadrúgását Courtois fogta meg.

24. PERC: Labdát veszített az Atletico az ellenfél térfelén, ebből pedig Ronaldo indult meg, végül elveszítették a labdát a Blancók.

23. PERC: Modric kapura küldte a szabadrúgást, de Courtois simán lehúzta a labdát.

21. PERC: Kicsit leült a meccs, persze az iramra nem lehet panasz. Igazán veszély gólhelyezet még nem láttunk.

16. PERC: A Real egyelőre átívelésekkel próbálja feltörte a városi rivális védekezését, de ez hatástalan.

13. PERC: Di Maria beívelése nem jó, Benzemának és Ronaldónak is hosszú.

11. PERC: Az Atletico Madrid fokozatosan veszi át az irányítást, most már szinte csak náluk van a labda.

9. PERC: HOPPÁÁÁ! Diego Costa nem bírja a terhelést. Eddig is nagyon óvatosan mozgott, most cserét is kért. Helyére Adrián Lopez érkezett.

8. PERC: Egy szabadrúgás után David Villa fejelt volna, ám a védők tisztáztak, majd Diego Costa szögletet szeretett volna kiharcolni, ehelyett kirúgással jöhetett Casillas.

6. PERC: Itt az első komolyabb helyzet, Benzema sarokkal parádésan pörgetett volna Bale elé, de Courtois szépen jött ki a kapujából.

4. PERC: Carvajal ívelt a kapu elé, de Ronaldót feltartóztatta Juanfran.

3. PERC: Egyelőre Carvajal a legaktívabb a jobb oldalon. A Real Madrid messze a kapujától védekezik, így próbálják megfogni az Atleticót már a középpályán.

1. PERC: A Real Madrid kezdte a találkozót, ezzel el is indult a Bajnokok Ligája 2014-es szezonjának utolsó meccse.

Már csak percek vannak a kezdésig. A Real Madrid fehérben játszik majd, az Atletico pedig piros-fehér felsőben, kék nadrágban.

A főszereplők már a játékoskijáróban.

A stadionba Luis Figo hozta be a BL-trófeát. Már kezdődik is a megnyitó.

A Blancók ma reggel a hotel tetőteraszán nyújtottak, érdekes látvány az biztos.

Már csak 20 perc és kezdődik az összecsapás. A kezdők már megvannak, az Atleticóban Diego Costa kisebb sérülése ellenére kezd majd, míg a Realban nincs meglepetés, a Ronaldo, Bale, Benzema hármassal rohamoznak.

A Matracosok pedig így.

A királyiak így hangolnak a meccsre:

Előzetes: A két csapat korábban csak egyszer találkozott egymással a legrangosabb európai kupasorozatban, 1959-ben az elődöntőben hozta őket össze a sors: az első találkozón a Real Madrid Héctor Rial, valamint Puskás Ferenc góljaival 2-1-re győzött, az Atlético azonban a visszavágón 1-0-ra diadalmaskodott, s mivel akkor még nem létezett az idegenben lőtt gólok szabálya, megismételt mérkőzés döntött a továbbjutásról.

A zaragozai találkozón a Real Madrid Alfrédo Di Stefano és Puskás góljaival ismét 2-1-re nyert, amivel sorozatban negyedik alkalommal jutott a fináléba, amelyben a francia Reims legyőzésével diadalmaskodott is.

A két gárda Spanyolországban ugyanakkor összesen 194 alkalommal játszott egymással bajnoki vagy kupamérkőzést, ezeken 102 Real-győzelem mellett 46 Atlético-siker és ugyanennyi döntetlen született. A Király Kupában ötször rendeztek madridi házidöntőt, négyet nyert az Atlético, ezek közül a legemlékezetesebb talán a tavalyi finálé, amelyet a Santiago Bernabeu Stadionban Miranda hosszabbításban szerzett góljával nyert 2-1-re Diego Simeone együttese.

Mindkét csapatban van olyan futballista, aki magasba emelhette már az első számú európai trófeát: a Real Madridban Cristiano Ronaldo még a Manchester United futballistájaként 2008-ban Moszkvában ért fel a csúcsra, a döntőben gólt is szerzett, igaz, a mindent eldöntő 11-es párbajban hibázott. Iker Casillas 2000-ben a Valencia, két évvel később pedig a Bayer Leverkusen elleni finálét követően ünnepelhetett. Az Atléticóban David Villának adatott meg a legnagyobb klubsiker, a világ- és Európa-bajnok spanyol támadó 2011-ben a Barcelona futballistájaként gólt is szerzett a Wembley Stadionban a Manchester United elleni döntőben.