Ikszelt a Barca és az Atlético, kikapott a Real

Az utolsó fordulóban dől majd el a spanyol bajnoki cím sorsa. A Barcelona az Elche otthonában, az Atlético Madrid hazai környezetben a Málaga ellen játszott döntetlent. A Real Madrid kikapott a Celta Vigotól.

Az éllovas Atlético Madrid együttese ugyan gólfelelőse, Diego Costa nélkül fogadta a Málagát a 37. fordulóban, ám egy másik csatár, David Villa révén így is majdnem megszerezte a vezetést az első félidőben, ám a rutinos játékos a lécet találta el. A második felvonásban Alderweireld számolta el a labda ívét egy ízben, a hibáját Garcia használta ki, aki a kapuba bólintott. A belga védő nem sokkal később jóvátette hibáját, ugyanis egy szögletet követően fejjel egyenlített a 74. percben. A lefújás előtt Adrián lökete csavarodott veszélyesen a kapu felé, de Caballero kapus nagyot védett, 1-1 lett a vége.

David Villa és az Atlético Madrid nagy lehetőséget szalasztott el
Fotó: Europress Fotóügynökség

Ugyan sokan úgy vélték, hogy az Elche ellen kötelező a győzelem a Barcelona számára, a kiscsapat ezen a mérkőzésen is bizonyította, hogy senki sem mehet ellene biztosra – még a Barca sem. Ugyan mind a két oldalon megvoltak a lehetőségek, gólt egyik csapatnak sem sikerült szereznie, 0-0-val ért véget a találkozó.

A Celta Vigo otthonába látogató Real Madrid Cristiano Ronaldo nélkül lépett pályára és szenvedett nagy meglepetésre 2-0-s vereséget. Charles kétszer kergette őrületben a fővárosi védőket. Ezzel a zakóval biztossá vált, hogy a Real Madrid ebben a szezonban nem lesz bajnok, a blancók ugyanakkor ott vannak a Bajnokok Ligája döntőjében, ahol a városi rivális Atlético lesz majd az ellenfél.

A bajnoki cím sorsa az utolsó fordulóban dől majd el, az Atlético Madrid Nou Campba látogat.