Kiütötték a Rómát, bajnok a Juventus

Még nem is játszott a Serie A 36. fordulójában, az AS Roma Cataniában elszenvedett 4-1-es vereségével így is bajnoki címet ünnepelhet a Juventus.

Talán már a Farkasok sem hittek a bajnoki cím megszerzésében, s ez a játékukon, a játék képén, s legfőképpen az eredményen is tükröződött.

A kiesés ellen küzdő Catania jól kezdte a meccset, s a félidő derekán már Izco duplájával 2-0 volt az előnyük. A szünetre Totti góljával felzárkózott a Roma, ám sokat ez sem segített a vendégeken.

Fotó: Europress fotóügynökség

A fordulást követően előbb Bergessio, majd Barrientos volt eredményes, így a Catania egy jó bajnoki hajrával akár még a Serie A-ban is maradhat.

A fővárosiaknak továbbra is nyolc pont a hátrányuk az éllovas Juventus mögött, ám mivel a Rómának már csak két meccse van hátra, így a hátralévő találkozóktól függetlenül a Zebrák bajnoki címnek örvendhetnek.