BL-legek: C.Ronaldo bedarálta Messit

Cristiano Ronaldo kedd este duplázott, így a 2013/14-es Bajnokok Ligája szezonban az eddig pályán töltött 873 per alatt már 16 gólt szerzett. Ezzel kettővel maga mögé utasította a Barcelona argentin csillagát. Minden idők legjobbja e téren. És még nincs vége...

Fotó: Europress Fotóügynökség

• Cristiano Ronaldo a kedd esti Bayern München-Real Madrid BL-elődöntő visszavágóján (0-4) a 34. és a 90. percben köszönt be Neuernek. Ez a két találat volt a 15. és a 16. gólja ebben a szezonban, ami a Bajnokok Ligája történetében páratlan csúcs immár – a 14 gólos Lionel Messit utasította maga mögé. Átlagosan 54,5 percenként lőtt gólt, ami elképesztő hatékonyság. Tegyük hozzá: a gólokon túl adott négy gólpasszt, lőtt négy kapufát és kihagyott egy büntetőt is…
  • Akad egy másik rangsor is, ahol szintén átvette a vezetést. A BL egyenes kieséses szakaszában lőtt gólok számát tekintve 33-nál tart, itt szintén Messit utasítja maga mögé.
  • A Real Madrid színeiben eddig 51 gólt szerzett BL meccseken és, ha így halad, akkor akár már jövőre megdöntheti a klubikon Raúl Gonzalez 66-os rekordját.

UEFA Champions League gólszerzői szezonról-szezonra:

2012/13: Cristiano Ronaldo (Real Madrid CF) – 12 gól
2011/12: Lionel Messi (FC Barcelona) – 14
2010/11: Lionel Messi (FC Barcelona) – 12
2009/10: Lionel Messi (FC Barcelona) – 8
2008/09: Lionel Messi (FC Barcelona) – 9.
2000/01: Andrij Sevcsenko (AC Milan) – 9
1999-1900: M. Jardel (FC Porto), Rivaldo (FC Barcelona), Raúl González (Real Madrid CF) – 10
1998 / 99: Andrij Sevcsenko (FC Dynamo Kijev), Dwight Yorke (Manchester United FC) – 8
1997-1998: Alessandro Del Piero (Juventus) – 10-
1996-1997: Milinko Pantić (Club Atlético de Madrid) – 5
1995-1996: Jari Litmanen (AFC Ajax) – 9
1994-1995: George Weah (Paris Saint-Germain) – 7
1993-1994: Ronald Koeman (FC Barcelona), Wynton Rufer (SV Werder Bremen) – 8
1992-1993: Romário (PSV Eindhoven ) – 7

• Az is érdekes adat, hogy Carlo Ancelotti edzői pályafutása alatt eddig nyolcszor vezette aktuális csapatát a Bayern München ellen, de nem fogják elhinni – még egyszer sem kapott ki. Hat győzelem mellett két döntetlent tud felmutatni, így nyugodt szívvel nevezhetjük Bayern specialistának.
  • A Bayern München története során eddig 187 meccset játszott a legrangosabb európai kupasorozatban, ezt megelőzően csak egyszer, 2009-ben szenvedett ilyen nagyarányú vereséget, de akkor idegenben. Öt éve a negyeddöntőben a mostani trénere, Josep Guardiola irányította FC Barcelona tudott ellene 4-0-ra győzni Spanyolországban. Hazai pályán még sohasem “gázolták el ennyire a csapatot”.