Már dobogós helyen a Haladás

halmosi péter (halmosi péter)

A Szombathelyi Haladás 2-0 arányban győzte le a vendég Honvéd alakulatát az OTP Bank Liga 24. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Esélyeshez méltóan támadó szellemben kezdte a találkozót a házigazda, s már az első negyed órában megszerezhették volna a vezetést, Iszlai azonban hatalmas ziccerben hibázott.

Ami késik, nem múlik: a félidő derekán egy Hrepka-Halmosi összjáték után előbbi volt eredményes, ezzel került előnybe a Haladás.

A szünetig nem esett gól, a folytatásban viszont eldöntötte a meccs sorsát a szombathelyi együttes, ismételten Hrepka volt eredményes, a gólpasszt pedig ezúttal Radó adta.

Győzelmével a Haladás megelőzte a szombaton csak egy pontot gyűjtő Videotont, s már harmadik a tabellán.

Eredmény – OTP Bank Liga, 24. forduló

Szombathelyi Haladás-Budapest Honvéd 2-0 (1-0)
Szombathely, 3000 néző, v.: Andó-Szabó

Szombathelyi Haladás: Rózsa – Fehér Z., Guzmics, Tóth P., Bosnjak – Nagy I. G., Simon Á., Radó, Iszlai (Németh M., 90.), Halmosi (Medgyes, 74.) – Hrepka (Schimmer, 82.)

Budapest Honvéd: Kemenes – Baráth (Job, a szünetben), Lovric, Ignjatovic, Alcibiade – Zivanovic, Hidi, Vécsei – Daud (Nagy G., 60.), Lupoli, Bonazzoli (Vernes, 68.)

gólszerző: Hrepka (24., 54.)

sárga lap: Guzmics (26.), Bosnjak (49.), illetve Daud (29.), Job (49.), Bonazzoli (65.), Vernes (87.)