Meglepetésnek indult, de kiütés lett belőle

Az első félidőben hátrányba került, de aztán a szünetig egy, a második játékrészben pedig további négy gólt szerzett a Tottenham Hotspur a sereghajtó Sunderland ellen.

Óriási meglepetésre a Sunderland középpályása, Cattermole a 17. percben bevette Lloris hálóját, így eleinte úgy nézett ki, hogy a kiesés ellen küzdő csapat meglepheti fővárosi ellenfelét. Aztán érvényesült a papírforma.

Adebayor magára rántja Eriksent – nem, nem abból a célból, egyszerűen örülnek a gólnak
Fotó: Europress

A Tottenhamből ezért legtöbbet az Adebayor, Eriksen duó tett. Előbbi a 28. percben szépített, és csapata 4. találatát is ő szerete, míg utóbbi két gólpasszt osztott ki, és emelett a 78. percben maga is betalált Mannone kapujába.

33 forduló után így a Tottenham még mindig nem mondott le a BL-t érő 4. helyről, míg a Sunderland elkezdhet barátkozni a kiesés gondolatával.

Premier League, Angol Bajnokság, 33. forduló, eredmények:

Tottenham Hotspur-Sunderland 5-1 (1-1)(Adebayor 28., 86., Kane 59., Eriksen 78., Sigurdssón 92., ill. Cattermole 17.)