Európai döntős a Vasas akadémiája

A Vasas Kubala Akadémia labdarúgócsapata nyerte meg a Nike Premier Cup elnevezésű, a 15 év alattiak számára kiírt nem hivatalos klubvilágbajnokság magyarországi sorozatát.

Sikerével a piros-kék gárda kivívta a jogot, hogy Magyarországot képviselje a május 1. és 4. közötti európai döntőben, amelyet Bécsben rendeznek meg húsz csapat részvételével. Onnan az első két helyezett jut majd az úgynevezett világdöntőbe, amelyet nyáron a Manchester United otthonában tartanak.

Fotó: vkla.hu

A kupát egyébként 2010 után nyerte meg ismét a magyar együttes. Pénteken a Kubala Akadémia 1-0-ra kikapott a Puskás Akadémiától, ezt követően viszont még gólt sem kaptak a fővárosiak.

A Dorog ellen 5-0-val, a Főnix-Gold ellen pedig 2-0-val zárult az összecsapás. Szombaton az FTC ellen 0-0 lett az eredmény, és a torna saját szabályai szerint, a magasabb labdabirtoklási arány alapján a Vasas jutott az elődöntőbe, ahol a Kecskemét ellen 2-0-ra diadalmaskodtak.

Végül a fináléban a Kubala Akadémia az MTK-t verte egy büntetővel.