Bombagólt lőtt, de kikapott a Puskás Akadémia

Sport24
Sport24

2014. 04. 04. 18:53

A Szombathelyi Haladás 2-1-re győzte le a meccset tíz emberrel befejező felcsúti együttest Székesfehérváron.

A Puskás Akadémia és a Szombathelyi Haladás mérkőzésével indult a labdarúgó OTP Bank Liga 23. fordulója. Az első félidő tapogatózó játékkal indult, majd bő negyed óra elteltével Radó hagyott ki egy ajtó-ablak ziccert. Így is a vendégek szerezték meg a vezetést, egy szöglet után Guzmics ugrott fel fejelni üresen, nem is hibázott a kapu torkából (0-1). Az első felvonás vége eseménydús volt: a 42. percben Czvitkovics lőtt magyar pályán ritkán látható nagy gólt (1-1), majd a középkezdés után Radó is beköszönt (1-2).

A második játékrész eleje alacsony színvonalú játékot hozott, helyzet szinte egyik kapu előtt sem adódott. Az első valamirevaló lehetőség Radó nevéhez fűződik, a szombathelyi támadó a 63. percben lőtt mellé ígéretes helyzetből. Nem sokkal később tíz emberre fogyatkozott a Puskás Akadémia, Tóth II. Balázs talpalásért kapott azonnali pirosat.

A folytatásban nem született több gól – igaz a “hazaiak” kétszer is egyenlíthettek volna -, a Haladás 2-1-re nyert és pontszámban beérte a harmadik Videotont. A Puskás Akadémia maradt a 10.

Eredmény – OTP Bank Liga, 23. forduló

Székesfehérvár, 100 néző, v.: Vad II.

Puskás Akadémia – Szombathelyi Haladás 1-2 (1-2)

Puskás Akadémia: Hajdúch – Lorentz, Vaszicsku, Szekeres A., Guaru – Czvitkovics, Tóth II. B., Szakály D. (Gallardo, 73.), Polonkai (Denkovic, 67.) – Lencse, Tischler (Tóth I. B., 74.)

Szombathelyi Haladás: Rózsa – Tóth P., Fehér Z., Guzmics, Bosnjak – Halmosi (Medgyes, 90.), Németh M. (Gyurján, a szünetben), Iszlai, Simon Á. (Szakály A., a szünetben), Nagy I. G. – Radó

Gólszerzők: Czvitkovics (42.), illetve Guzmics (33.), Radó (43.)

Piros lap: Tóth II. B. (71.)

Sárga lap: Lorentz (75.), illetve Halmosi (19.)