Ötnél állt meg csak a Real

real madrid (real madrid)

A Real Madrid a hétközi Sevilla ellen elszenvedett vereség után most kiütéses győzelmet mért a vendég Rayo Vallecanora a spanyol bajnokság 31. fordulójában.

A véghajrához közeledve minden egyes három pontra nagyon nagy szüksége van mind a Realnak, mind pedig a másik két bajnokesélyesnek, a Barcelonának és az Atlético Madridnak is.

A meccset megelőzően a katalánok és a matracosok már behúzták a maguk találkozóit, így a Királyi Gárdán volt a nyomás.

Fotó: Europress fotóügynökség

A teherrel sikerült megbirkóznia a madridi alakulatnak, a szünetig ugyan Ronaldo találatával még csak 1-0 állt az eredményjelzőn, a második félidőben Carvajal és Morata góljai mellett Bale duplázni tudott, így magabiztos siker lett a vége.

Győzelmével a fővárosi együttes újra két ponttal áll a második Barcelona és hárommal az élen álló Atlético mögött a harmadik helyen.