Botlások napja Spanyolországban

Rayo Vallecano, Real Sociedad (rayo vallecano, real sociedad, )

Sem a Real Sociedad, sem a Villarreal nem tudta érvényesíteni a papírformát a spanyol labdarúgó-bajnokságban.

A Sevilla nagy meglepetésre kikapott a Celta Vigo vendégeként, a Real Sociedadnak így lehetősége volt beelőzni a közvetlen riválist. A baszkok ennek megfelelően gyorsan vezetést is szereztek az Osasuna otthonában, ám a pamplonaiak a második félidőben egyenlítettek, 1-1 lett a végeredmény. A Sociedad így csak befogta a Sevillát, ugyanakkor az egymás elleni eredmény az utóbbi csapatnak kedvez.

A többiek botlását kihasználhatta volna a Villarreal is, de a Sárga Tengeralattjáró is ikszelt, méghozzá a kiesés ellen folytatott harcban fontos pontot szerző Elche ellen.

Vasárnap eddig egyedül a Valladolid tudott nyerni, még ebédidőben az Almería ellen, Manucho a hatodik percben megszerezte a találkozó egyetlen gólját. A vendégek a 75. perctől kedzve tíz emberrel játszottak.

Késő este aztán a Valencia vérzett el, amely a Getafét fogadta. A hazaiak korán vezetést szereztek, ám belekényelmesedtek a meccsbe és mire feleszméltek, már 1-3 volt az állás. Nem született már több gól, mindössze Mathieu kiállítását jegyezhettük fel a folytatásban.