Szalaira ismét csereként számítottak

A Bundesliga 28. fordulójában a Schlalke 2-0-ra verta a Hertha Berlint.

A kékt kék-fehér együttes összecsapása hazai sikert jósolt a papírforma alapján, hiszen a gelsenkirchenieknek komoly esélye van a bajnoki ezüstre, míg a berlini alakulat a középmezőnyben tanyázik.

Fotó: Europress Fotóügynökség

A Schalkéban Szalai Ádám ezúttal is a kispadon kapott helyett, csakúgy, mint az elmúlt hetekben. A gelsenkircenhiek viszont meg sem érezték a hiányát, hiszen a 16. percben Obasi szerzett vezetést egy parádés egyéni akció végén.

A vezetést magabiztosan őrizték a hazaiak, majd a szünet után Huntelaar is bevette a Hertha kapuját: a holland támadó egy remek passz után ünnepelhetett (2-0).

A hajrában aztán Szalait is a pályára küldték, de a magyar csatár már nem tudott sokat hozzátenni a játékhoz, így végül begyűjtötte a három pontot a Schalke.