Megégett a Real Madrid

A Real Madrid 2-1-es vereséget szenvedett a Sevilla vendégeként a spanyol labdarúgó-bajnokság 30. fordulójának szerdai játéknapján.

A madridiak már a 14. percben vezetést szereztek, miután Cristiano Ronaldo szabadrúgása a sorfalon irányt változtatva a hálóban kötött ki. A hazaiak azonban öt perccel később egy kontrát követően Carlos Bacca révén egyenlítettek. A jól védekező Sevilla a folytatásban is a gyors ellentámadásokra helyezte a hangsúlyt, és egy ilyen végén újra a kolumbiai Bacca volt eredményes.

A Sevilla ezzel sorozatban hatodik bajnokiját nyerte meg, míg a Real Madrid – amelynek 18 mérkőzésből álló bajnoki veretlensége vasárnap a Barcelona ellen szakadt meg – egymást követő második vereségét szenvedte el.
Carlo Ancelotti együttesének botlását ha nehezen is, de kihasználta az Atlético Madrid, Diego Costa góljával tartotta otthon a három pontot a Granada ellen, ezzel már pontelőnnyel vezeti a tabellát.

A Barcelona kora este simán kivégezte a Celta Vigót (3-0), amivel átmenetileg az élre állt, így a sevillai meccsel egy időben kezdődő Atlético Madrid – Granada találkozónak az volt a fő kérdése, megtartja-e listavezető helyét a “kisebbik madiridi csapat?

Nos, a Vicente Calderón Stadion közönsége örömmel távozhatott haza, mert Diego Costa – ki más… – 63. percben szerzett találatával, ha csak egyetlen góllal is, de legyőzte a Granadát a hazai csapat. Az Atlético így egy ponttal továbbra is a Barca előttáll áll a tabella első helyén, míg a Real előtt már háromra nőtt az előnye.