goran maric, lombard pápa (goran maric, lombard pápa, )

Nagy visszatérője mentette meg a Pápát

Radó András góljával sokáig vezetett a szombathelyi labdarúgócsapat Pápán, de Goran Maric első labdaérintéséből beállította az 1-1-es végeredményt.

Presztízsmérkőzést rendeztek pénteken este a labdarúgó OTP Bank Liga 21. fordulójában, ugyanis a nyitómeccsen a Lombard Pápa fogadta a Szombathelyi Haladást. A két együttes három hely, és hat pont választotta el egymástól a tabellán a kezdő sípszót megelőzően.

Mozgalmasan indult a mérkőzés, majd a valamivel jobban játszó Haladás megszerezte a vezetést, Radó fordult le szépen a védőjéről a 25. percben, majd higgadtan a kapuba helyezett (0-1). Az első felvonásban két veszélyes pápai helyzetet jegyezhettünk fel, mind a kétszer Kenesei vette célba a kaput és csak centiket tévedett.

A második félidőnek támadóbb felállásban vágott neki a Lombard, ez a játékrész első felében meg is látszott, Rózsának kellett több védéssel meccsben tartani övéit. Bő húsz perccel a lefújás előtt kis híján eldöntötte a meccset a Szombathely, a szünetben beálló Gyurján tartotta meg erőszakosan a labdát, betört a büntetőterületre, de éles szögből leadott lövése elkerülte a hosszú felsőt.

Sőt, nem sokkal később ismét a Hali vezetett támadást, Radó gurítását azonban Szűcs védte nagy bravúrral, majd a kapus a szöglet után ismét hárította a fiatal támadó próbálkozását. Már-már úgy tűnt, hogy nem lesz több gól a meccsen, főleg pápai nem, ám a hosszú sérüléséből visszatérő Goran Maric első labdaérintéséből betalált, egy szabadrúgás után kipattanó labdát pofozott a hálóba, beállítva az 1-1-es végeredményt. Maric még a nyáron, egy felkészülési mérkőzésen sérült meg, keresztszalag-szakadása volt.

Nagy lehetőséget szalasztott el ezzel a Haladás, ugyanis győzelme esetén befogta volna a harmadik helyen álló Győrt.

Eredmény – OTP Bank Liga, 21. forduló

Pápa, 2000 néző, v.: Németh Á.

Lombard Pápa – Szombathelyi Haladás 1-1 (0-1)

Lombard Pápa Termál FC: Szűcs L. – Csizmadia, Jagodics (Kulcsár K., a szünetben), Struhár, Présinger (Maric, 86.) – Tóth G., Sekour, Németh M. – Kenesei, Griffiths, Arsic (Eszlátyi, 73.)

Szombathelyi Haladás: Rózsa – Schimmer, Fehér Z., Tóth P., Bosnjak – Nagy I. G. (Zsirai, 86.), Simon Á., Németh M. (Gyurján, a szünetben), Iszlai, Halmosi – Radó

Gólszerző: Maric (86.) illetve Radó (25.)

Sárga lap: Németh M. (39.), Nagy I. G. (66.), Sekour (80.), illetve Halmosi (89.)

Vlagyimir Putyin hatalmát nem sok minden fenyegeti, ám ezek egyike biztosan Alekszej Navalnij. Az orosz ellenzéki vezető által kiszivárogtatott felvételek szerint az elnöké a világ legdrágább palotája. Ezek a képek rettenetes politikai károkat okozhatnak az orosz elnöknek.