Tapad a Madridra a Madrid

Diego Costa (diego costa, )

A Real után az Atlético is nyert szombaton, így megmaradt a három pont különbség a városi riválisok közt a spanyol labdarúgó-bajnokságban.

Diego Costa szerezte a győztes gólt
Fotó: Europress Fotóügynökség

A Real Madrid Málaga elleni győzelmét követően a riválisokon van a nyomás, az Atlético Madridnak és a vasárnap pályára lépő Barcelonának is nyernie kell ahhoz, hogy tartsa a lépést a listavezetővel. A Matracosok szombaton késő este a barcelonai Espanyolt fogadták.

Az első félidő nem hozott gólt, igaz, Diego Costa egy ízben joggal reklamált egy elmaradt büntető miatt, de a játékvezető hajthatatlan volt. A második felvonás elején aztán a brazil-spanyol egy ízben el tudott szakadni védőitől és góllal fejezett be egy akciót, később pedig kiderült, hogy ez volt a találkozó egyetlen találata, 1-0 lett a végeredmény.

Az Atlético Madrid így továbbra is három pont távolságban követi a Real Madridot. A Matracosok győzelmével eldőlt, hogy a Barcelona biztosan a harmadik helyen marad a fordulót követően is.