Óriási bajban a Spurs, botlott a Juve

soldado, tottenham (soldado, tottenham)

Már a sorsoláskor kitűnt a többi közül a Spurs és a Benfica találkozója, az angolok azonban biztosan jobb kezdésre számítottak az odavágón.

Mindkét csapat jól védekezett, kapura lövéssel viszonylag kevésszer próbálkoztak a felek, mégis láthatott gólokat a White Hart Lane publikuma. Az első találatnál csak a vendég drukkerek örülhettek, hisz az első félidő derekán Rodrigo volt eredményes.

A második játékrészben megduplázta előnyét a Benfica, s Eriksen hiába szépített szűk fél órával a meccs vége előtt, Luisao a hajrában visszaállította a kétgólos különbséget a csapatok között, ezzel eldöntve a találkozó sorsát.

Fotó: Europress fotóügynökség

Hasonlóan alakult a Zebrák és a firenzeiek találkozója, mint a hétvégi bajnoki. Az ezúttal is hazai pályán szereplő Juve már a harmadik percben vezetéshez jutott Vidal góljával, s bár sokáig 1-0 állt az eredményjelzőn, Gomez a tíz perccel a hármas sípszó előtt egyenlített, ezzel jó helyzetből várhatják a visszavágót a lilák.

A további meccseken az Alkmaar az Anzsi Mahacskala, a Lyon pedig a Plzen ellen győzött hazai környezetben, míg a Betis idegenben győzött a városi rivális Sevilla otthonában.