Döntetlen a madridi csúcsrangadón

atlético madrid-real madrid (atlético madrid, real madrid)

A Real Madrid nyitotta és zárta is a gólok sorát az Atlético elleni idegenbeli derbin a spanyol labdarúgó-bajnokság 26. fordulójában, a vége így lett 2-2.

Három perc – ennyit kellett várni, hogy a Real vezetéshez jusson, Benzema találatával került gól és lélektani előnybe a vendég alakulat.

A hazaiak természetesen nem törtek össze, sőt, a bekapott gól még inkább feltüzelte a Matracosokat. Koke találatával a félidő derekán egyenlítettek, a szünetre pedig Gabi hosszabbításban szerzett góljával már előnnyel vonulhattak Diego Costáék.

Fotó: Europress fotóügynökség

Sokáig úgy nézett ki, hogy a tabella élén újra pontazonossággal állhatnak majd a felek, ám nyolc perccel a meccs vége előtt jött Ronaldo, és véget vetett az Atlético vágyainak.

A Real ezzel 64 ponttal áll az első helyen a 61 pontos Atlético és az egy meccsel kevesebbet játszott Barcelona előtt.