A PSG fél lábbal a negyeddöntőben

paris saint-germain (paris saint-germain, )

A franciák idegenben 4-0-ra verték a Bayer Leverkusen a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

Ibrahimovicék a csoportkörből az első helyen mentek tovább, bár túlságosan nem kellett ezért megizzadniuk, hiszen három nem túl acélos ellenféllel néztek szembe. A németek viszont a Manchester United mögött, a Shaktar és a Sociedad előtt csípték meg a második pozíciót.

Fotó: Europress Fotóügynökség

A párharc odavágóján aztán gyorsan előnyt szereztek a vendégek, hiszen Blaise Matuidi már a 3. percben a kapuba passzolta a labdát.

A folytatásban is uralta a meccset a PSG, ennek köszönhetően Zlatan Ibrahimovic előbb büntetőből volt eredményes, majd egy iszonyatosan nagy bombát ragasztott a pipába (0-3).

A megnyugtató előny tudatában visszavett az iramból a párizsi együttes, még úgy is, hogy Spahić kiállítása miatt több mint fél órát emberelőnyben fociztak, majd a 88. percben Cabaye megadta a kegyelemdöfést.

A 4-0-s végeredménnyel Párizsban szinte csodára van szüksége a Leverkusennek a továbbjutáshoz.

A Barcelona manchesteri győzelméről IDE kattintva olvashatsz.