Az orosz bajnok győzte le a Vidit

videoton fc (videoton fc, )

A fehérvári együttes minimális, egygólos vereséget szenvedett a CSZKA Moszkvától.

Komoly erőpróba előtt állt a Videoton, ugyanis az oroszok bivalyerős kerettel álltak ki Nikolicék ellen: ott volt a kezdőben a 29-szeres válogatott Dzagojev, valamint a 20 millió eurónál is többet érő Doumbia és Akinfejev.

Ráadásul a kezdés után Caneira le is sérült, így alapemberét vesztette a Videoton. Ez nem szegte a fehérváriak kedvét, sorra dolgozták ki a helyzeteket, vezetést mégis a CSZKA szerzett, hiszen a 33. percben Doumbia lépett meg a labdával, majd nagy erővel a bal felsőbe bombázott.

Fotó: vidi.hu

A Videotonnak viszont sikerült a szünet előtt egyenlíteni: Nikolicot lökték fel a büntetőterületen belül, a tizenegyest pedig a sértett értékesítette (1-1).

A szünetben az orosz bajnokságot és kupát is megnyerő CSZKA trénere teljes sort cserélt, ennek pedig ez újabb gól lett az eredménye. A 75. percben Ahmed Musa tekert a hálóba, két perccel később pedig Zreljakot kiállította a játékvezető, így a hajrában emberelőnybe került a fehérvári együttes.

A fölénnyel azonban nem tudott élni Jose Gomes csapata, így végül vereséget szenvedett a Vidi.