Sarkazós gól is kellett az Everton továbbjutásához

Everton (everton, )

A liverpooli labdarúgócsapat hazai környezetben győzte le 3-1-re a Swansea-t az FA-kupa nyolcaddöntőjében.

Így örültek a liverpooliak
Fotó: Europress Fotóügynökség

Már a nyolcaddöntőknél jár az angol FA-kupa mostani kiírása, a vasárnapi programban pedig két Premier League-ben érdekelt együttes találkozott egymással. A hazai pályán játszó Everton már igen korán, az ötödik percben vezetést szerzett, a Monacotól kölcsönbe érkező elefántcsontparti támadó, Lacina Traoré talált be a debütáló meccsén – ráadásul sarokkal!

A 16. percben egyenlített a Swansea, de Guzman iratkozott fel a góllövők közé és egészen a második felvonás 66. percéig 1-1 volt az állás, ám ekkor a csereként nem sokkal korábban beálló Naismith ismét a liverpooli csapatot juttatta előnyhöz, majd 73. percben Baines értékesített egy büntetőt. A Swansea padlóra került és a walesiek már nem is tudtak visszakapaszkodni a meccsbe, 3-1-re nyert az Everton.

Korábban a Sunderland, a címvédő Wigan Athletic és a Chelsea elleni rangadót 2-0-ra megnyerő Manchester City biztosította a helyét a legjobb nyolc között.

Eredmény – FA-kupa, nyolcaddöntő

Everton – Swansea 3-1 (1-1)
Gólszerzők: Traoré (5.), Naismith (65.), Baines (73. – 11-esből) illetve  de Guzman (16.)