Saját pályáján babráltak ki a Bilbaóval

Espanyol (espanyol, )

Az Espanyol labdarúgócsapata 2-1-re nyert az Athletic Bilbao vendégeként a spanyol bajnokságban.

Két gólnak és három pontnak örülhetett az Espanyol
Fotó: Europress Fotóügynökség

A fordulót megelőzően ötmeccses veretlenségi sorozatot építő Atheltic Bilbao amúgy is esélyesnek számított az Espanyol ellen, a baszkok ráadásul hazai környezetben fogadták barcelonai ellenfelüket, így mondhatni kötelező győzelem várt rájuk.

Ehhez képest igazi hidegzuhany lehetett a bilbaóiak számára, hogy már a 6. percben az Espanyolnál volt az előny, Garcia szlalomozott át a védők között, majd kilőtte a hosszú alsót. A második félidőig kellett várni a hazaiak egyenlítésére, Gurpegi egy szabadrúgás után bólintott a hálóba de szűk tíz perccel később ismét a katalánoknál volt az előny, Colotto egy szöglet után talált be.

A hajrában is főleg a vendégek rohamoztak, majd akkor pecsételődött meg végleg a hazaiak sorsa, amikor Aduriz egy szabálytalanságért megkapta a második sárgáját és idő előtt mehetett zuhanyozni. Az eredmény aztán már nem változott a folytatásban, 1-2 lett a vége.