A kupában legyőzte a Liverpoolt az Arsenal

Lukas Podolski (lukas podolski, )

Az Arsenal labdarúgócsapata hazai környezetben nyert 2-1-re az FA-kupa nyolcaddöntőjében.

A múlt hét végén történt, hogy a Liverpool hazai pályán – a meccs első húsz percében a szezon egyik legjobb produkcióját nyújtva – tömte ki az Arsenalt, 5-1 lett annak a meccsnek a vége. A reváns lehetősége az FA-kupa nyolcaddöntőjében jött el a londoniak számára, ráadásul ezúttal az Ágyúsok szerepeltek hazai környezetben.

Az első félidő eleje megint nem az Arsenal szája íze szerint alakult, de Arséne Wenger fiainak szerencséjére ezúttal átvészelték a fővárosiak ezt az időszakot, majd Oxlade-Chamberlain megszerezte a vezetést is az Ágyúsoknak. A vendégek a folytatásban több nagy helyzetet is kidolgoztak, de az újabb gólt a Senal lőtte, méghozzá a második felvonás elején.

Lukas Podolski és az Arsenal megugrotta a Liverpool elleni akadályt
Fotó: Europress Fotóügynökség

Nem dőlhetett hátra az Arsenal, ugyanis a második találatot jegyző Lukas Podolski összehozott egy büntetőt a Liverpoolnak, ezt pedig a liverpooli legenda, Steven Gerrard be is vágta. A meccs hátralévő részében a Pool előtt adódtak nagyobb lehetőségek, ám ezek közül egyikből sem született újabb gól, az Arsenal 2-1-re nyert és bejutott a legjobb nyolc közé az FA-kupában.

A Sheffield United 3-1-re legyőzte a Nottingham Forestet és folytatja menetelését a sorozatban.

Eredmények – FA-kupa, nyolcaddöntő

Arsenal – Liverpool 2-1 (1-0)
Gólszerzők: Oxlade-Chamberlain (16.), Podolski (47.) illetve Gerrard (59. – 11-esből)

Sheffield United – Nottingham Forest 3-1 (0-1)
Gólszerzők: Coady (66.), Porter (90. – 11-esből, 90+2.), illetve Paterson (28.)